• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Electric Blue Jack Dempsey

#11
Do dużego samca poszukałem zwykłą JD,na razie się akceptują więc zobaczymy czy coś z tego wyniknie,ta średnia rybka z ostatniego zdjęcia okazała się panią (faktycznie ma lekko zaokrągloną płetwę i mniej kolorów na skrzelach jak się przyjrzeć) więc i jej dosztukowałem zgodnego JD samca,pozostał najmniejszy pan który był najbardziej agresywny!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
czekam z niecierpliwoscia na dalszy rozwoj wydarzen z tymi pieknosciami
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W Niemczech w Berlinie jest mozliwosc zakupienia mlodych osobnikow. Link do aukcji: http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-...ref=search
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Witam,
ja też mam dobraną parę tych ryb. Samiec EBJD a samica JD. 
W jakim baniaku je trzymasz? Nadal w 200 l? I powiedz czym karmisz? Moje lubią artemię liofilizowaną i mrożoną ochotkę (a szczególnie jumbo).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Może matio-2 byś się pochwalił Twoją parką?Ja właściwie jeszcze nie wiem czy coś z tego będzie ale wszystko idzie w dobrym kierunku!Nadal trzymam w 200l z płaskobokami które pewnie niedługo opuszczą akwa.Karmie różnymi specyfikami dla pielęgnic,ale bez żywego.Zostawiłem w zbiorniku dwa samce EBJD i samiczke JD żeby miała większy wybór,niestety ten mniejszy skończył tragicznie ;(

   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
No postaram się zrobić jakieś fotki to wstawię. U mnie rybcie siedzą w 180 litrach (powierzchnia dna podejrzewam że ta sama). Ja karmię płatkami (4 rodzaje), chipsami dla pielęgnic, Pałeczkami, no i tak jak pisałem artemia liofilizowana, i mrożona ochotka i artemia, ostatnio kupiłem kiełża mrożonego i na razie próbuję je do niego przekonać. Wcześniej kupowałęm też w wędkarskim czerwone robaki Smile fajnie pałaszowały.
Twój samiec EBJD nie jest może z Lublina? Bo podobnego widziałem kilka miesięcy temu na sprzedaż.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Może ktoś doradzi jak pobudzić ryby do tarła oprócz wymiany wody na zimniejszą,podniesienie temperatury i żywe jedzonko?!

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(23-10-2014, 00:14 AM)SUPERMAYOR napisał(a): Różne wersje słyszałem z tym rozmnażaniem,mam tylko dwie sztuki więc zobaczymy czy pójdę w tym kierunku.Jeśli chodzi o to czy lubię selekcjonowane..też wole naturę,ale po ostatnim armagedonie w akwa stwierdziłem że tym razem spróbuje tych mało popularnych i kontrowersyjnych,dlatego mam nadmiar niebieskiego od EBJD i Electric Blue Acara Wink
To nie takie proste jak wam sie wydaje EBJD trzeba skrzyżowa z JD i wyjdą BGJD,wygladaja jak JD maja gen b,potem BGJD trzeba skrzyżować z powrotem z EBJD tylko inni rodzice muszą być,EBJD+EBJD miałem młode tylko że poszły spać zaraz po wykluciu,EBJD+EBJD daje martwe młode za każdym razem nawet na Osmozie wodzie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
POWIEM PRAWDE ja od 3lat próbowalem rozmnożyć,i EBJD są płodne ale ikra po wykluciu młode nie napełniały woreczka i usneły nie raz,Prawda jest taka,trzeba jedną EBJD dużą szt  i JD samice małą,wyjdą nam BGJD. BGJD+EBJD dają nam żywe 30 do 50 %EBJD i około 50% BGJD, Jestem na etapie BGJD+EBJD,dużo problemu z ich agresją  i trzeba nieraz rozdzielać bo sie pozabijaja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
To prawdopodobnie doczekałem się niebieskiego genu Wink
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości