• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cryptoheros spilurus

#21
Dosłownie TĘCZÓWKA Big Grin 

Fajne 
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Samica prezentuje się zjawiskowo. A co do "oczka" - to cecha sporej rzeszy centralsów, przy czym prym wiodą tutaj Cryptoheros i N. nematopus. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Nie było łatwo, potencjalni rywale to zdecydowanie większa liga Smile
Oczywiście całą czarną robotę odwaliła samica, samiec jedynie leniwo się przyglądał, no może czasami też spojrzał wrogowi w oczy.

   
   

Po kilku dniach ciągłych przenosin larwy nagle się "uniosły" Smile

   
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jej, to pierwsze zdjęcie... Uwielbiam takie ujęcia gdy parka mniejszych centralsów odgania jednego- większego.

Może i kocham SA, ale bardzo lubie czytać i patrzeć na te Wasze ryby z CA Smile.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Takie sceny są niesamowicie widowiskowe, niestety dzieje się to tak szybko i z taką energią, że ciężko to uchwycić w obiektywie, przynajmniej ja nie potrafię Sad. Najzabawniejsze są akcje jak mała samica opływa szybko większego samca nouri kilka razy do okoła, że ten nagle traci orientację gdzie ona się znajduje a ta nagle ostro mu daje strzała w ogon albo od dołu w brzuch Big Grin Gość się aż "składa" cały i ucieka niczym wystrzelony z katapulty Big Grin. Czasami jednak mam obawy, gdyby nie przewaga szybkości to nie jeden chybiony strzał w drugim kierunku był by ostatnim.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jeżeli się nie mylę to u Datora C. nanoluteus potrafiły odchować parę sztuk młodzieży w jednym baniaku z managuańskimi Smile Te orbity są świetne.
Ciekawe jak jest z ich walecznością w porównaniu do cutteri i ryb z rodzaju Amatitlania. Siquia które mam wydają się być jak to mówisz o ligę wyżej niż wszystkie Crypto jakie do tej pory miałem. Młode są nadal w norze, a rodzice ogarniają 3/4 baniaka. Całe szczęście nie ma walk do krwi... jeszcze Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Staruszek daje radę, obrał sobie mały rewir miedzy kamlotami i całkiem odważnie stawia opór intruzom Smile

   
   
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Pierwsze tarło potraktowałem całkowicie neutralnie i młode po kilku dniach po prostu "zniknęły", nie było miejsca na odseparowanie młodych, nie było ich też zbyt wiele, teraz wiem, że kolejne tarła muszą przynieść jakieś korzyści w postaci wychowanych młodych.

Plan na przyszłość - odchować sobie kilka sztuk i obdarować tym gatunkiem innych Big Grin na prawdę warto, samica pokazuje jaki to piękny Cryptoheros

   

!!!
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ślicznotka                                                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Zarzykuję stwierdzenie, że szatę godową mają ładniejszą niż C. cutteri Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości