• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Electric Blue Acara

#41
No po byku są bliskie sobie genetycznie- akary z ramkami... Big Grin Pierwsze to Cichlasomatini, a drugie to Geophagini. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Big Grin...

Co to za krzyżówki rodem z parku jurajskiego, nie wiem co tam redakcja paliła Rotfl.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Moje akary mają się dobrze, bardzo łagodne rybki, ale do pary nie mogły się dobrać. Teraz do akwarium z electric blue dodałam dwie błękitne i mam parkę Smile  co mnie zaskoczyło bo akurat się nie spodziewałam, że coś "zaowocuje".

Z tego co widzę akary błękitne są agresywniejsze, od razu zaczęły atakować neonki, także musiałam je przenieść do innego akwarium. Teraz mam malutki narybek, ciekawa jestem czy przeżyje i jak szybko będą rosły.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
A u mnie pierwsze podejście i sukcesikHaha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
(16-04-2017, 18:03 PM)Greek napisał(a): Tutaj ciekawa informacja: https://www.aquariumdomain.com/adSocial/...lue-acara/
W "species information".
Ciekawi mnie na ile to prawda.
Wychodzi, że prawda. Ja właśnie mam wśród młodych po 2 osobnikach wild type 2 szt. electric blue. Czyli barwa electric blue jest determinowana przez allel recesywny (osobniki electric blue są homozygotami recesywnymi). Po skrzyżowaniu dwóch czystych linii (homozygot) wild type i electric blue uzyskamy w F1 wszystkie osobniki w typie dzikim (heterozygoty). Po skrzyżowaniu osobników z F1 (heterozygot) ze sobą uzyskamy w F2 1/4 electric blue i 3/4 wild type, natomiast po skrzyżowaniu osobnika z F1 (heterozygoty) z osobnikiem electric blue uzyskamy pół na pół EB i WT.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
(18-08-2017, 10:15 AM)lidiotka napisał(a):
(16-04-2017, 18:03 PM)Greek napisał(a): Tutaj ciekawa informacja: https://www.aquariumdomain.com/adSocial/...lue-acara/
W "species information".
Ciekawi mnie na ile to prawda.
Wychodzi, że prawda. Ja właśnie mam wśród młodych po 2 osobnikach wild type 2 szt. electric blue. Czyli barwa electric blue jest determinowana przez allel recesywny (osobniki electric blue są homozygotami recesywnymi). Po skrzyżowaniu dwóch czystych linii (homozygot) wild type i electric blue uzyskamy w F1 wszystkie osobniki w typie dzikim (heterozygoty). Po skrzyżowaniu osobników z F1 (heterozygot) ze sobą uzyskamy w F2 1/4 electric blue i 3/4 wild type, natomiast po skrzyżowaniu osobnika z F1 (heterozygoty) z osobnikiem electric blue uzyskamy pół na pół EB i WT.
       
Tak wyglądają teraz. Ok. 1 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości