• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana w regulaminie - prezentacje pielęgnic

#1
Information 
Cześć wszystkim,

Do naszego Regulaminu wprowadziliśmy nowy punkt. Oto jego brzmienie:

Kod:
II. Zakładanie nowych tematów i treść postów
[...]
9. Każdy użytkownik zakładający wątek prezentujący nowy lub dotychczas nieomawiany w prezentacjach gatunek pielęgnicy jest zobowiązany do przedstawienia tego gatunku w kilku zdaniach: pochodzenie, osiągane rozmiary, pożywienie, sposób rozmnażania itp. dostępne autorowi wiadomości.

Oczywiście nie oznacza to, że stare wątki trzeba będzie zakładać od nowa, ale jeżeli ktoś chciałby dodać coś od siebie w gatunkach już omawianych to oczywiście zapraszamy. Celem punktu jest stworzenie ogólnodostępnej bazy danych o gatunkach pielęgnic, już teraz Cichlidae.pl często wyskakuje w wynikach wyszukiwania info o pielęgnicach po polski jako pierwsze, ale warto rozszerzać zasoby informacji na forum dla przyszłych użytkowników.

Miłego pisania życzy Team Cichlidae.pl.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super pomysł! Oklasky Myślę fajnie gdyby był do tego gotowy schemat w punktach. Gdy czegoś nie wiemy pomijamy punkt, gdy się dowiemy edytujemy i dopisujemy. Ostatnim punktem byłyby "pozostałe informacje" więc można by wszystko co się chce/ powinno napisać a te najbardziej podstawowe informacnie były by uporządkowane i wyszczególnione. Było by przejrzyściej dla czytających a zakładający temat nie pominął by niczego z najważniejszych rzeczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bardzo dobra myśl.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A może być informacja o temperaturze w jakiej trzymamy dane ryby, lub w jakiej się nam rozmnożyły?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
To i ja dołożę swojej 3 grsze to tej zmiany  Smile

Czytając dotychczasowe wątki o konkretnych gatunkach zauważyłem, że interesujące mnie informacje porozrzucane są po całym wątku i giną w całej masie postów i dyskusji.  Nie wiem na ile to możliwe, ale fajnie by było, aby "opiekę" nad wątkiem miał jego założyciel  lub max  2 - 3 osoby. By mogły edytować pierwszy post w którym zebrane by były podstawowe informacje, tak aby były uaktualnienie w trakcie dyskusji. Bo o ile występowanie  rozmiar itp informacje są stałe, to inne wynikające z obserwacji ryb mogą się zmieniać. Choćby to o czym już kiedyś pisałem, a mianowicie ile sztuk w odpowiednio większym akwarium może pływać. Z podaniem nie tylko litrów, ale też wymiarów.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
@Marcepan, na pewno warto to dodać, aczkolwiek zazwyczaj przy kolejnych postach ktoś tam o to zapyta.

@Goran. Dobre. Dla niektórych gatunków czy rodzajów mamy na forum specjalistów. Moderację danego działu też można wprowadzić. Jeżeli byłoby zainteresowanie to można pokombinować.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości