• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pompka do HMF

#11
Nono, zaczynam mieć za duży wybór Wink Artur, nie są one za głośne?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Hmm...ja mam HIBLOW 220 i trudno uznać czy jest głośna czy nie, bo dochodzi do pracy pompy jeszcze ten dźwięk z plujących rurek, o których pisał soltarus.[url=http://cichlidae.pl/member.php?action=profile&uid=692][/url] Ogólnie jak jest dobrze wypoziomowana pompa i nie przenosi drgań to jest ok. Jednak jak chciałbyś spać w tym samym pomieszczeniu to może dokuczać ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Kominy "TLH" są praktycznie idealnie ciche. Grunt to dobre ustawienie,by woda spływała prosto z rurki na taflę, a nie rozbijała się, bądź wylewała pod taflą, bo wtedy słyszymy te bąbelki.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Objaśnij mi ten skrót "TLH".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tak właściwie nie wiem co ten skrót oznacza, jednakże chodzi tu o kominy wykonane w specyficzny sposób, chodzi tu o to by bąbelki były rozszczepione a nie takie normalne prosto z wężyka. Dzięki temu masz większy przepływ wody i nie słychać bąblowania.  Mam nadzieję że administracja nie pogniewa się za ten link : http://www.akwaczest.pl/viewtopic.php?t=286 . Tak wygląda ich wykonanie.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nikt się nie pogniewa, tym bardziej, że info jest przydatne - dzięki za link. To jest podobne rozwiązanie, które podał arrowb Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Toż to rurka cichego wylewu – RCW, albo WC – wylewka cicha w domyśle komina. Ten ostatni skrót lepszy bo się kojarzy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Fajny pomysł z  taką filtracją lecz ja jednak będę planował spać w pokoju w którym stanie ragał :p A na filmiku częstochowskim ewidentnie słychać wodę :/ trzeba by wymyślić tłumik jaki Big Grin 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Najcichszy (bezgłośny jak na mój słuch) system filtracji jaki miałem to filtr aquael mini wsadzony do powiększonego/wyciętego otworu w dużej gąbce. Do akwa ok. 50L wystarczy.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Te kominy można wyciszyć wkładając je idealnie na taflę bądź 3-4mm pod nią. Ten szum co słychać to jest właśnie pompa, ją można łatwo wyciszyć więc o to się nie martw Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości