• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Parosphromenus phoenicurus "Langgam.

#11
(24-09-2014, 21:29 PM)Adrian napisał(a): Widziałem gdzieś filmik jak Parosphromenus objada krewetkę z jajeczek.

I dlatego u mnie są krewetki :-) 

(24-09-2014, 21:50 PM)piotrK napisał(a): A to inny sklep (i kraj), ale być może pochodzą z tej samej lokalizacji. W biuletynie piszą o Aquarium Dietzenbach.

Piękne Smile

Ten sklep to hurtownik. Może maja wspólnego dostawcę. Jest znana tylko jedna lokalizacja, bagna BW koło Langgam, prowincja Riau, Sumatra, Indonezja.

(25-09-2014, 07:48 AM)arsik napisał(a): Naturalne akwarium do potęgi, bardzo mi się podoba! Te kawałki trzciny dają bardzo fajny efekt.

Akwarium jak akwarium, bambusy :-)  Czy ładne to kwestia gustu :-)  Po prostu mam spory zapas bambusa a zona neka mnie ze ona zatraca ogródek :-) Muszę wykorzystać :-) 

(25-09-2014, 12:58 PM)galimedes napisał(a): Rozmnażaj, rozmnażaj..!  - Piękny gatunek... Jak bedziesz miał pierwsze młode - dawaj znać!

Pozdrawiam!

To będzie trudne, w naturze parametry dość ciekawe. Temp. 26,8. pH 5,25. 7 mikrosimensow/cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Rybki diamenciki. Także zacznę oczekiwać na młode od Ciebie Wink Jakie krewetki z nimi trzymasz? Moje paroski stająsie coraz śmielsze tzn jeżeli odpowiednio cicho zbliżę się do akwarium Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Mam tam stadko RC (za grosze je zdobyłem bo podobno odrzut) i nie wiadomo skąd przywleczoną dziką formę tangerine tiger, o dziwo rozmnażają się w ph 5,5 (???) jedne i drugie. Ciekawe.

Właśnie, one grasują jak nikogo nie ma w pokoju. Nagrywałem, hehehehe inwigilacja Smile.

Wpierw trzeba rozmnożyć a do tego droga długa.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mam problema.

 Od 4 tygodni walczę z pH w nowym akwarium dla parosków. Procedura jest taka sama jak w przypadku wcześniejszych. Podłoże, woda, materiał na wystrój. W innych mam w miarę stabilne 5,7. A tu po dwu dniach od podmianki 7 i woda się klaruje ??? Znaczy traci kolorek. 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to filtry gąbkowe. Możliwe jest by aż tak nasycały wodę tlenem by wypierać Co2 a tym samym podnosić pH ???

Każda z kostek ma 30x30x20 , jakieś 18 litrów. Nie wyobrażam sobie by w takiej ilości można byłoby zamontować inną filtrację. Jeśli się mylę proszę sprostać.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja w takich baniakach już stosowałem małe HMF.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Wypieranie CO2 nie ma nic wspólnego z kwasami humusowymi i herbatą. Więc nie w tą stronę szukaj winnych. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(06-10-2014, 08:52 AM)Pley napisał(a): Ja w takich baniakach już stosowałem małe HMF.

Pley jeśli możesz zdradzić to jakia pompe stosowales w tak małym HMF ? Masz może cos pogladowego, zdjęcie, rysunek ?

(06-10-2014, 16:12 PM)Ruki napisał(a): Wypieranie CO2 nie ma nic wspólnego z kwasami humusowymi i herbatą. Więc nie w tą stronę szukaj winnych. Smile

Wiec co Łukaszu ? Zbiornik jeszcze nie dojrzał ? Podłoża jestem pewien, piach badany, pod piachem torf. Woda, RO przepuszczane przez armatke. Do tej pory cotygodniowa podmianka, 10 l torfianki na oba kojce. Nic innego nie koliduje, w zbiorniku, korzenie, liście i bambus, kolosy, kępy mchu maskujące po dwie rurki z PCV w kojcu.

Co bo jakoś cos mi tu nie gra ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Może PAT MINI N AQUA SZUT. Zalecany jest do zbiorników od 10 - 120 litrowych. Ma fajną regulację przepływu od bardzo słabego do 400 l/h. Ponadto można w nim zastosować różnej wielkości gąbki. Dla mnie jeden z najfajniejszym małych wewnętrznych filterków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(06-10-2014, 16:59 PM)Grehu napisał(a): Może PAT MINI N AQUA SZUT. Zalecany jest do zbiorników od 10 - 120 litrowych. Ma fajną regulację przepływu od bardzo słabego do 400 l/h. Ponadto można w nim zastosować różnej wielkości gąbki. Dla mnie jeden z najfajniejszym małych wewnętrznych filterków.

Mam taki, zaraz sprawdzimy, kupilem takie do zbiornika, 60x30x30. Na najsłabszym biegu robił kosmiczna pralke, ale ten zbiornik był praktycznie pusty, podłoże i mech. Krewetki dosłownie latały.

Te sa troszeczke zagracone, może to zwolni odrobine prąd wody.

Próbujemy, dzieki Smile

Nom ..... Z drobna zamiana gąbek daje radę. Pata zdusilismy jeszcze gąbką o mniejszej gradacji i jest ok Smile

Dzieki Grehu Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Moim zdaniem ale może to tylko ja tak sądzę.
Zbiornik jest niedojrzały biologicznie dlatego Ph tak wariujeWink Ale jak mówię to tylko moje zdanieSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości