• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: A. bitaeniata Careiro

#31
Co to za zielone/żółte nitki z tyłu pod powierzchnią. Jakaś roślina? Jaka ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(10-09-2014, 16:11 PM)oskid napisał(a): Co to za zielone/żółte nitki z tyłu pod powierzchnią. Jakaś roślina? Jaka ?

   
To korzenie scindapsusa złocistego. Rośnie sobie nad baniakiem, korzonki ma w wodzie. Prócz tego jest jeszcze dracynea oraz mangowuec czerwony. Dojdzie jeszcze skrzydłokwiat chyba
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Masz tak odkryty zbiornik non stop ? Ile wody z niego paruje? + jakbyś mógł podaj wymiary 

Postaraj się o więcej fotek : )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(10-09-2014, 18:34 PM)oskid napisał(a): Masz tak odkryty zbiornik non stop ? Ile wody z niego paruje? + jakbyś mógł podaj wymiary 

Wymiary 150x50x60cm -ostatni wymiar to głebokość
Zbiornik odkryty non stop. Pomiarów nie robiłem ale myślę że niewiele się pomylę jeśli powiem że z 3 litry dziennie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Jeśli kogoś to interesuje:
Małe przecinki są już większymi przecinkami, jest ich całkiem sporo
dominujący samiec pomaga samicy ogarniać towarzystwo zwłaszcza w momencie, kiedy podaję artemię

jednocześnie 2 pary peruwianów miały młode - jedna para już straciła cały miot, druga natomiast zaciekle pilnuje i efekty są dla mnie zadowalające


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
ŁŁŁe Panie, fajnie rosną. Jak na artemii Wink I samiec za robotę się wziął i odpędza... Na pewno się trochę uchowa.
Może jedna para skalarów przejęła wszystkie młode i wydaję się że druga para je straciła?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(12-09-2014, 18:43 PM)dzikakuna napisał(a): ŁŁŁe Panie, fajnie rosną. Jak na artemii Wink I samiec za robotę się wziął i odpędza... Na pewno się trochę uchowa.
Może jedna para skalarów przejęła wszystkie młode i wydaję się że druga para je straciła?

Generalnie skalarowych przecinkow bylo wiecej niz sie ostalo. Ale jest mozliwy zabór mienia.
Teraz kryzysowe 2 dni. Jutro dostaną jeść tylko raz, w niedzielę wcale...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(12-09-2014, 18:53 PM)miszszczu napisał(a):
(12-09-2014, 18:43 PM)dzikakuna napisał(a): ŁŁŁe Panie, fajnie rosną. Jak na artemii Wink I samiec za robotę się wziął i odpędza... Na pewno się trochę uchowa.
Może jedna para skalarów przejęła wszystkie młode i wydaję się że druga para je straciła?

Generalnie skalarowych przecinkow bylo wiecej niz sie ostalo. Ale jest mozliwy zabór mienia.
Teraz kryzysowe 2 dni. Jutro dostaną jeść tylko raz, w niedzielę wcale...
Witam po weekendzie
Przecinki skalarów i bitek dzielnie zniosły dzień głodówki - z wielkim apetytem przyjęły poranną porcję artemii. Wieczorem planuje podać pierwszy raz oczlika - zobaczymy czy z tym sobie poradzą.

Mam problem, gdyż kolejna para peruwianów się wytarła. Nie mam jak zrobić podmianki..... Mam nadzieję, że taki długi bezpodmiankowy okres nie odbije się negatywnie na szkle i na kondycji ryb.

Jak to wygląda u was? Macie w swojej akwarystycznej przygodzie takie okresy, kiedy nie ma za bardzo jak podmian robić ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Przy takim litrażu możesz robić spokojnie podmiany nawet jak są młode. Możesz zrobić mniejszą niż zazwyczaj i nie robić jakiś mega porządków by nie stresować niepotrzebnie ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(15-09-2014, 11:11 AM)zyyys napisał(a): Przy takim litrażu możesz robić spokojnie podmiany nawet jak są młode. Możesz zrobić mniejszą niż zazwyczaj i nie robić jakiś mega porządków by nie stresować niepotrzebnie ryb.

No wlasnie nie moge teraz bo mi perowiani ikre na korzeniu 5cm przy powierzchni złożyły....
plamnowałem po weekendzie nałapać 100l wody RO i podmienić, ale chyba znowu akcję o tydzień muszę odłożyć.
A tak z innej beczki - torfianka w zakręconych baniakach do celów spożywczych ile może stać? Mam tu torfiankę, która była nałapana na planowaną poprzednio podmianę i ma z 3 tygodnie - nada się jeszcze czy bezwzględnie nową preparować ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości