• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: A. bitaeniata Careiro

#21
dno jest fajne dla pielęgniczek, można by np zostawić 1+2 bitek i jedną parę innych apisto.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Eeee rozdrabniać się nie będę. Jedne apisto będzie a raczej jest. Pytanie czy układ 3+3 zostawić czy cos zamieszać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
to dołóż samic i obserwuj kolonię. A gdzieś jest zdjęcie tego baniaka?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(09-09-2014, 22:38 PM)miszszczu napisał(a): Czyli powinienem wydać 2 samce?
Natura - naturą, a życie akwarysty swoje.
Chętnie posłucham mądrzejszych od siebie
Ja bym dodał z 3 samice i obserwował.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(09-09-2014, 23:06 PM)zyyys napisał(a): to dołóż samic i obserwuj kolonię. A gdzieś jest zdjęcie tego baniaka?

Nie ma foto jeszcze - za dnia nie potrafię go porządnie zfocić, nocnych dyżurów w pracy brak

Tak mniej więcej to wygląda - jest to kompromis wypracowany z kolegami z pokoju. Był zieleniak, jest bw. Wiem że więcej syfu trza i zagracenia dna-ale nie chcą się zgodzić. Jakoś z nimi muszę w zgodzie żyć

   
   
   

Wiem że foty dupiaste
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
nie jest źle Smile tylko dlaczego ten konar tak leży bokiem? lepiej moim zdaniem by wyglądał leżąc na płask albo najlepiej oparty o coś by ryby mogły przepływać pod nim i nad nim. To wszystko co masz w baniaku to fajny materiał tylko tak hmm jakbyś całość z wiadra wsypał i tak jak spadło tak leży Smile . Piasek można urozmaicić dosypując rzecznego o różnej granulacji tak by nie była taka miałka piękna plaża będzie bardziej naturalnie. Potworzyć bardziej wyraźne rewiry, część korzeni bliżej, część dalej od przedniej szyby tak by zrobić swoisty wieloplan. Dokupić jeszcze ze dwie samice, dołożyć skalarów i jakąś ławicę neona albo drobnoustka ze 30/40 szt. i naprawdę będzie super baniaczek. Już jest tylko potrzeba mu trochę ogłady Wink i nie przejmuj się narybkiem co się ma uchować to się uchowa. Handlowej ilości przecież nie potrzebujesz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ja bym jeszcze bitki zostawił i zagracił im dno bardziej, wrzuć torbę liści, dorzuć więcej drobnych korzeni na dno. Obserwuj ryby i czekaj aż całkowicie dorosną, gdyby się coś działo nieprzewidzianego to szybka reakcja. Choć z 2 samice dorzucić możesz- problem może się pojawić jak np. 4 samice wyprowadzą młode w jednym czasie.

Skalarów bym tu nie dokładał- wg mnie dla skalarów czy altumów żyjących w jednej bańce z pielęgniczkami potrzeba akwarium min. 70-80cm wysokiego. Przyczyna jest prosta- u mnie przy wys. 60cm jak skalar wpłynął w rewir samicy z młodymi nawet jeżeli był w najwyższym punkcie zawsze ostro dostawał po płetwach. Ja bym przy wys. 60cm tego nie łączył.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
przy takim dnie taka ilość samców da radę, a zwiększenie ilości samic spowoduje, że i pozostałym samcom coś skapnie Wink
Korzeni mało nie jest tylko trzeba je ułożyć tak by tworzyły spójną i ciekawą całość. Mnie osobiście całkowicie zagracone dna gdzie nic nie widać - ani piasku ani ryb się nie podobają. Liście jak najbardziej to naturalne schronienie i dla narybku i dla prześladowanych osobników. tylko też może nie koniecznie dywan liści.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
zyyys tu raczej chodzi o korzonki typu miotełki pomieszane z liśćmi na dnie- spoowoduje to zdecydowanie większą ilość kryjówek Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(10-09-2014, 00:27 AM)ziemian napisał(a): zyyys tu raczej chodzi o korzonki typu miotełki pomieszane z liśćmi na dnie- spoowoduje to zdecydowanie większą ilość kryjówek Wink

Ziemian- pokaż na przykładzie jakie to korzonki typu miotełki? Liście są - tyle że niewiedzieć czemu ciągnie je zawsze ku tyłowi akwa. Być może za duża filtracja? Choć pralki w szkle nie mam



(09-09-2014, 23:54 PM)zyyys napisał(a): nie jest źle Smile tylko dlaczego ten konar tak leży bokiem? lepiej moim zdaniem by wyglądał leżąc na płask albo najlepiej oparty o coś by ryby mogły przepływać pod nim i nad nim. To wszystko co masz w baniaku to fajny materiał tylko tak hmm jakbyś całość z wiadra wsypał i tak jak spadło tak leży Smile . Piasek można urozmaicić dosypując rzecznego o różnej granulacji tak by nie była taka miałka piękna plaża będzie bardziej naturalnie. Potworzyć bardziej wyraźne rewiry, część korzeni bliżej, część dalej od przedniej szyby tak by zrobić swoisty wieloplan. Dokupić jeszcze ze dwie samice, dołożyć skalarów i jakąś ławicę neona albo drobnoustka ze 30/40 szt. i naprawdę będzie super baniaczek. Już jest tylko potrzeba mu trochę ogłady Wink i nie przejmuj się narybkiem co się ma uchować to się uchowa. Handlowej ilości przecież nie potrzebujesz.


Moja wina bo nie opisałem
Prócz tzw altum peru oraz bitek pływa ławica drobnoustka obrzeżonego - chyba z 40szt, jest mix kirysków (są loretańskie, pandy i po jednej szt sterby i jakiś tam). Mix jest dlatego, że to moja pozostałość po poprzednim aranżu biurowym, po aranżu domowym i wyratowane przed ukatrupieniem od kolegi. Rozstawać mi się z tym było szkoda
Jest jeszcze z 8 otosków.

Ryb zatem jest chyba dość-ewentualnie dorzucę 2 samice apisto.

Co do aranżu - tak jak pisałem to kompromis i składowa obsady mojego biura, ów ułożenie konara to dzieło mojego szefa, który zawsze musi mieć ostatnie zdanie (nawet potrafi w ostatniej chwili czcionkę w dokumencie zmienić jeśli wszystko inne jest ok, byle to on ostatnie zdanie miał Wink ). Więc jego ruszyć nie mogę, nie jest źle bo pod nim są 4 korytarze którymi wędrują ryby.

Liści dosypię jak zbiorę - sezon się zbliża. Płacić za liście na allegro nie zamierzam.

Inna sprawa - nie mogę całkowicie zagracić dna, bo ludzie na te szkło jednak patrzą, to dekoracja. Jak zagracę i zasypię liśćmi i patykami dno to ryb już w ogóle nie będzie widać Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości