• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Uaru amphiacanthoides - Uaru królewski

#41
Nic więcej nie dawałem oprócz tego co piszesz. Karmiłem do oporu. Kilka razy dzinnie. Pilnuj wody, NO3 ma być praktycznie nie wykrywalne. Odczyn kwaśny, woda miękka i to wszystko Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Ciekawym instrumentem u Uaru są jego oczy, nie dość że koloru krwistoczerwonego to jeszcze poruszane w dwóch kierunkach.
Normalnie ryba (dla porównania G. altifrons) może obracać oczy tylko lekko na boki podczas gdy Uaru może je obracać również tak jak tarcze. Może w ten sposób patrzeć w dół bądź w górę. W dodatku może je oczywiście skręcać na boki.
Fajnie to wygląda jak pod korzeniem wyszukuje pożywienia.
Może poniższy filmik pokażę Wam o co chodzi, a jak nie to narysuję schemat.

Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Żarłoczne bestie. Ile bym nie wsypał żarcia do akwa to jakby z tydzień nie jadłySmile
Obserwuję trochę nierówny wzrost, największe dwa osobniki mają ok. 15 cm, jeden średni jakieś 12 i dwa mniejsze ok.10 cm.
Czy to się wyrówna? Może jakieś opinie?

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Ryby wyglądają na mocno zahamowane we wzroście (wszystkie biorąc pod uwagę orientacyjny wiek).Jak sądzę wielkość akwarium ,woda i żywienie i pozostałe elementy pielęgnacji są OK. Raczej wykluczam podłoże genetyczne ponieważ to rzadkie zjawisko. To co mogę zobaczyć to z pewnością mają również mało odłożonej tkanki tłuszczowej jak na ten wiek (proszę jeśli możesz podaj ile mają miesięcy).
Dość długo zajmowałem się tym gatunkiem i z mojego doświadczenia są bardzo podatne na inwazje nicieni.Co najgorsze przebieg jest często subkliniczny (normalne odchody ,zachowany apetyt a jedynie wyhamowanie wzrostu). Możesz spróbować odrobaczyć całe towarzystwo  (min 2 x ) .Jeżeli będzie to trafione ryby szybko zaczną nadrabiać przyrosty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Ryby w lipcu 2015 przyszły na świat. Są od Blackwater'a. U niego dorosłe osobniki to były wielkie rybiska.
Parametry wody:
- przewodność ok. 470 uS
- Twardości zerowe
- pH 4,7 (i tu mam problem, leję czyste RO o pH. 6,5 ale po pewnym czasie pH spada do tych wartości.) Jak zakładałem zbiornik to miałem problem z zejściem z pH 7,4 a chciałem do pH 6, a teraz schodzi w dół mocno). Nie wiem czy to ma wpływ.
- temperatura 27-28 stopni
Być może jednak problem z żywieniem. Jak jestem na miejscu to karmię 3 razy dziennie, mrożonki i suchy pokarm, krewetki, ale jak wyjeżdżam nieraz na kilka dni to są karmione tylko dwa razy.
Co jakiś czas dostają warzywa, ogórki, rzodkiewki, groszek itp.
Dziękuję za opinię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
(25-06-2016, 11:57 AM)Sloma napisał(a): Ryby w lipcu 2015 przyszły na świat. Są od Blackwater'a. U niego dorosłe osobniki to były wielkie rybiska.
Parametry wody:
- przewodność ok. 470 uS
- Twardości zerowe
- pH 4,7 (i tu mam problem, leję czyste RO o pH. 6,5 ale po pewnym czasie pH spada do tych wartości.) Jak zakładałem zbiornik to miałem problem z zejściem z pH 7,4 a chciałem do pH 6, a teraz schodzi w dół mocno). Nie wiem czy to ma wpływ.
- temperatura 27-28 stopni
Być może jednak problem z żywieniem. Jak jestem na miejscu to karmię 3 razy dziennie, mrożonki i suchy pokarm, krewetki, ale jak wyjeżdżam nieraz na kilka dni to są karmione tylko dwa razy.
Co jakiś czas dostają warzywa, ogórki, rzodkiewki, groszek itp.
Dziękuję za opinię.
Częstość karmienia i jego jakość ma podstawowe znaczenie w pierwszej fazie wzrostu i czasami już nie można tego w 100 % nadrobić.U mnie karmienie5-7 x dziennie ale jestem w tej komfortowej sytuacji ,że w przychodni przez 9 godzin jest moja niezastąpiona lekarka lub ja.Moje ryby w zasadzie przebywały w podobnej wodzie o trochę wyższej przewodności ale pH było w granicach 6,5 -6,8. Przy tarle najczęściej ok. 6,0. Oczywiście znoszą doskonale pH w ok.5,0 ale moim zdaniem nie ma potrzeby utrzymywania aż tak niskiego.
Temp. utrzymywałem trochę wyższą ok 29-30 C.
Trudno doradzić ,ale jeżeli to nie kłopot może jednak spróbuj odrobaczyć.Pozdrawiam.Piotr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
A karmisz je zielskiem? Ja wszystko co ścinałem z holendra wrzucałem do Uaru. Dodatkowo zbierałem liście kalarepy z biedronki (za darmo Wink ) Mam kontakt z trzema akwarystami, którzy dostali ryby ode mnie. U kolegi, gdzie pływa 6szt w 960 litrach wszystkie są około 20cm oprócz jednej mniejszej około 15cm. Moje ryby były od małego w 540l i z czterech tylko jedna nie urosła (3x30cm 1x25). Natomiast partia 6szt, która trafiła do jednego z lokalnych sklepów akwarystycznych nadal ma po 6 cm Sad Zjadły co miały zielone i teraz jadą tak na granulacie. Szkoda, ale cóż...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Czy pisząc o rybach o wymiarach wielkości 20 cm, to są tej samej daty co moje?
Jeżeli tak, to czyżby już tak urosły? 20 cm w 10 miesięcy to 2 cm na miesiąc wzrostu.
Trochę dużo według mnie.
Moje dostają zielska, jak pisałem ogórki, rzodkiewki, pietruszkę od dziś też liście kalarepy i sałaty Smile
Zapomniałem wspomnieć o tabletach alg.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Po raz pierwszy wykluły się młode. Do tej pory ikra pleśniała. Podejrzewam zbyt wysokie pH. Teraz nie wiem jakie bo czujnik nawalił. Mam nadzieję że coś z tego bedzie.

Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 5 Lubię to od:
  • dzikakuna, Ruki, schmeichel, wet-aqua, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Gratuluję! Uwielbiam te ryby. Jeżeli kiedyś będę miał odpowiednio duży zbiornik to do nich wrócę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości