• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Uaru amphiacanthoides - Uaru królewski

#11
Nooooo...
Jak będzie zorganizowana większa wycieczka to ja zabieram ze sobą łóżko składane, noktowizor i zamawiam miejsce w pierwszym rzędzie SmileBig Grin

Wracając do wcześniejszych postów odnośnie znikania ikry po 2 - 3 dniach to może faktycznie tetry są tego sprawcami, ale jak też wiadomo, pielęgnice są na tyle "mądre" że jak stwierdzą że nie dadzą rady wychować potomstwa to zjadają ikrę. Wiec może po przeniesieniu jednej pary (tak jak planujesz) będzie większa szansa i może wielki sukces, a może okaże się że to kolejny gatunek, którego nie da się rozmnożyć w niewoli (oczywiście bez użycia chemi, hormonów i nie wiadomo czego jeszcze). W każdym razie trzymam kciuki i gratuluje baniaczka Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
To masz 125km Wink Jestem z Wałcz, serdecznie zapraszam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(21-01-2015, 22:51 PM)BlackWater napisał(a): No więc odpowiadając na pytanie to 9 miesięcy i około 20-25 cm (różnie rosną) miały już dorosłe barwy i kształt. Teraz mają niecałe 2 lata i około 30 cm, jedna jest mniejsza 25cm i raczej już nie rośnie.

A teraz opowiem nie pytany. Palety z Uaru w 612l to nie najlepszy pomysł. To akwarium to minimum dla 4 uaru lub palet. Podczas tarła uaru zabiją Ci palety. Kwestii pasożytów nie poruszam. Zakładam, że wiesz o co chodzi. Żeby nie było, że nie wiem o czym mówię to wspomną, iż 730l z paletami też posiadam i nigdy, żadna paleta nie podejdzie do uaru nawet podczas karmienia. Chyba, że akwarium 2000l i nie będą sobie wchodzić w drogę. Takie moje subiektywne zdanie,

Tu mój film z dzisiaj. Tak pilnują ikry uaru:

ja już kiedyś trzymałem razem te ryby i nie było żadnych problemów,uaru były przed wpuszczeniem odpowiednio odrobaczane,i już bez przesady 612l tylko dla 4 palet,no nie przesadzajmy,czyli 300l tylko 2 paletki Smile 

i nie widzę na tym filmiku,żadnej wyjątkowej agresji,ani chęci zabijania w oczach tej pielęgnicy Smile

a i jeszcze,to u mnie póki co,to paletki żądzą uaru,jedzą razem i nie widzę problemów,napisałem wyraźnie póki co,może jak uaru dorosną to się coś zmieni,ale na razie symbioza,aż miło 

chciałbym być dobrze zrozumiany,nie jestem zwolennikiem przerybiania akwariów itd,ale paletki hoduję  od dziecka czyli troszeczkę czasu już minęło i 150l na jedną rybę Smile,a co do uaru,bo o nich tu mowa,to mam nadzieję,że urosną prawidłowo i wtedy najwyżej trzeba będzie być bardzo miły w domu ze szczególnym uwzględnieniem mojej kobity,i dla paletek wykombinować dodatkowy baniak Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Źle mnie trochę odebrałeśWink Pisałem o "4 Uaru lub paletach", palet do 600l można wstawić i pewnie 15, ale nie o to chodzi. Moje rybki, cieple kluchy uaru zabiły wielkiego skalara, który miał tylko chwilę (kilka dni z nimi popływać) coś im się widocznie nie spodobał. Wiem, że potrafią być groźne choć nie są drapieżnikami (tu powinienem wspomnieć o pewnym wydarzeniu, ale to za chwilę) Według mnie to kumple bardziej dla arowany czy oskara, bo uaru nie da sobie w kasze nadmuchać. Ryba, która ma +30 cm jest cielskiem 3-4 większa od palety, a uzębienie ma jak drapieżnik. Kiedy były w wieku twoich rybek to pływały z większą obsadą, młode ziemki i kirysy (kirysy zabite, ziemi w porę sprzedane)

Czy Uaru może zmienić upodobania żywieniowe i zaadoptować się do zupełnie innych warunków środowiskowych?

Odpowiedzi nie udzielę, bo aktualnie mam za mało danych, być może jak powiedzie się moje tarło to podejmę się badania i obserwacji. Aktualnie przedstawię znaną mi sytuację, którą pozostawię bez większego komentarza.

W styczniu 2015, na kanale koło Sulechowa została złapana niecodzienna ryba. Temperatura wody była w okolicach 5-ciu stopni C. Ryba złapana na spining. Jeśli to Uaru to wielkość oka oraz ubarwienie wskazuje na wiek dorosły, wielkość ryby około 12 cm. A oto fotka:


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
ooooo,troszeczkę mnie wystraszyłeś,palet nie chciałbym stracić,bo to pierwsze pokolenie w niewoli,tata Heckel dziki,a mama Brown też dzika,z hodowli od Nowickich z Katowic,a co ciekawe podobne bardziej do taty Smile,końcówki płetw krwisto czerwone,a niebieskie paseczki aż fosforyzują,no trochę odbiegłem od tematu,ale nie mogłem się powstrzymać,kiedyś miałem razem uaru i paletki,ale były jeszcze młode,teraz zabiłeś mi tzw. klina,nie chcę się pozbywać uaru,bo z paletek na 100% nie zrezygnuję,i masz babo placek,co tu zrobić,chyba będę czekał i obserwował co się dzieje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja nie straszę, a i wiem że można tylko musi być przestrzeń. To jeden z moich ulubionych filmików z uaruWink

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
znam ten filmik Smile czas pokarze 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
A tak wygląda parka z narybkiem w akwarium ogólnym. Big Grin To kolejne maluchy u mnie w tym tygodniu. 

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Gratulacje Smile widze że dzieje się u ciebie. Cudnie wyglądają duże ryby z przecinkami. Piękne Uaru.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
gratulacje Smile szczęśliwy tata Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości