• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [3K!] Nowa dostawa [3K!]

#11
(02-09-2014, 16:11 PM)stafe napisał(a): Czyli nie na osmozie . Parametry wyjściowe ,to PH 7 i GH 10-15*. Natomiast w samych akwariach w zależności od obsady.

Karpiowate nie są aktualnie na naszej liście ,ale podeślij kilka gatunków ,które Cię interesują - może uda nam się sprowadzić.



Pozdrawiam
Galimedes ,rzucasz się jak mucha w smole ,a wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem albo po prostu zapytać co miałem na myśli ...

"Czyli nie na osmozie" - wiadomość dla klienta ,że ryby pływają na wodzie wodociągowej ,a nie na czystym RO - jak to niektórzy robią.
Tak się składa ,że większość klientów o to pyta w przypadku ryb z odłowu. Nie oznacza to! ,że Pan Rysiu z Krakowa mający twardą wodę w granicach 7-8 PH będzie hodował w niej Satanoperca bez odpowiedniego obniżenia PH.

"Parametry wyjściowe ,to PH 7 i GH 10-15*" - nic więcej jak parametry wody moich wodociąg - nie parametry w jakich trzymam wszystkie ryby chodz tak się składa ,że niektóre mogą w takiej wodzie pływać ,ale oczywiście najlepiej było wybrać gatunek wymagający skrajnie niskiego PH i zrobić komuś koło tyłka -  takie to polskie!

"Natomiast w samych akwariach w zależności od obsady" -banalnie proste ,jakie ryby w akwarium ,takie w miarę możliwości parametry zbliżone do naturalnych.

Nie mam czasu na tego typu polemikę ,ale nie znoszę jak ktoś będąc anonimowym uważa ,że wie lepiej ode mnie co myślę i jaki mam stosunek do klientów. Wypadało by się zastanowić pisząc taki tekst ,a nie rzucać oskarżenia bezpodstawnie. Może jakiś problem z emocjami ?

Cytat:Ale nie chcę mi się wierzyć że tego nie wiedziałeś... po prostu nie chcesz zraźić potencjalnych klientów którzy nie mają filtrów RO lub nie chcą się bawić w torf...i pośrednio wmawiasz im że mogą trzymać każdą rybę w swojej kranówce...!

Nie mniej jednak dziękuję za uświadomienie mnie ,że Satanoperca daemon żyje od kilkuset tysięcy lat w Ameryce Południowej - zawsze myślałem ,że mam je z Borneo.




Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Witam,
                świetnie...a więc jednak coś wiesz.!!  ...
Swój wywód oparłem na Twoim stwierdzeniu..: " Kilka dni temu dojechały do nas nowe ryby. Szczęśliwe wszystkie przeżyły i są w b. dobrej kondycji. Bez problemu pobierają pokarm i pływają na Polskim kranowicie"   -  
To oznacza że wszystkie wyszczególnione przez Ciebie w tym wątku ryby trzymasz w kranówce i to jest powód do zadowolenia...

Oczywicie mogłeś uciąć całą moją polemikę przytaczając Twoje późniejsze sprostowanie  : "Natomiast w samych akwariach w zależności od obsady"  - którego faktycznie nie doczytałem ....

No i wreszcie : mucha w smole.... czy problemy emocjonalne.... Kwintesencja forumowych dyskusji...Smile

Ale przynajmniej teraz już wszyscy wiedzą że w preparujesz wodę dla ryb a nie ryby dla wody ... a to jest najważniejsze...
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości