• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [3K!] Nowa dostawa [3K!]

#1
Witam serdecznie!

Kilka dni temu dojechały do nas nowe ryby. Szczęśliwe wszystkie przeżyły i są w b. dobrej kondycji. Bez problemu pobierają pokarm i pływają na Polskim kranowicie [Obrazek: wink.gif]

Lista:

Distichodus sexfasciatus - 6cm/80zl 
Hepsetus odoe WF - 10cm/90zl
Erythrinus sp. MADRE DE DIOS WF - 13cm/95zl - ladny kolor!
Leporinus fasciatus - 6cm/25zl
Panaque sp.BRUNO WF - 13cm/90zl
Rineloricaria sp.RIO PARAGUAY - 14cm/20zl
Semaprochilodus taeniurus WF - 8/10cm - 65zl
(Lepto)Botia elongata WF - 16cm/250zl
Notopterus chitala ALBINO - 12cm/29zl
Zacco platypus - 8cm/50zl
Cichla sp.temensis - 6cm/59zl
Geophagus proximus - 5cm/28zl
Polypterus retropinnis WF - 15cm - 139zl
L 096 WF - 26/30cm - 199zl
L 253 WF - 26cm/449zl
Satanoperca mapiritensis WF - 12cm/49zl
Satanoperca daemon WF - 10cm/49zl  6cm/29zl
Steatocranus tinati WF - 5/10cm - 25zl
Mormyrus longirostris WF 15/20cm - 79zl
Rineloricaria latirostris WF - 15cm/90zl
Hemidopsis gracilis RED TAIL - 10cm/29zl
Congochromis sabinae WF - 5cm/59zl
Geophagus red head Tapajos - 6cm/15zl
Hypostomus luteus - 12cm/600zl
Boulengerella cuvieri WF - 20cm/250zl
Notopterus blanchi WF - 30cm/400zl
Niszczuka plamista - 30cm/250zl
Myleus red hook WF - 12cm/60zl
Malapterurus electricus - 15cm/150zl
Cephalosilurus apurensis WF - 25cm/550zl
Calophysus macropterus WF - 30cm/700zl
Hoplarchus psittacus WF - 30cm/450zl


Kontakt:
Krzysztof Małańczak
+48 668 196 877
3kontynenty@gmail.com



Pozdrawiam!
www.plaszczka.pl - Możesz polubić! [Obrazek: wink.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(31-08-2014, 18:47 PM) stafe napisał(a): ... i pływają na Polskim kranowicie ...

Czyli?

Jakieś ciekawe karpiowate planujecie ściągać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(01-09-2014, 13:17 PM)Killifish napisał(a):
(31-08-2014, 18:47 PM) stafe napisał(a): ... i pływają na Polskim kranowicie ...

Czyli?

Jakieś ciekawe karpiowate planujecie ściągać?

Czyli nie na osmozie . Parametry wyjściowe ,to PH 7 i GH 10-15*. Natomiast w samych akwariach w zależności od obsady.

Karpiowate nie są aktualnie na naszej liście ,ale podeślij kilka gatunków ,które Cię interesują - może uda nam się sprowadzić.



Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie, dziękuje. Odpowiedź mnie zniechęciła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(02-09-2014, 17:26 PM)Killifish napisał(a): Nie, dziękuje. Odpowiedź mnie zniechęciła.
Mogę prosić o rozwinięcie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ale co tu rozwijać?
Nie jestem zainteresowany już. Chciałem tylko dopytać o wodę.
EOT
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Spoko ,chodz nie bardzo rozumie jak parametry wody moich wodociągów miały na to wpływ. Oczywiście szanuję Twoją decyzję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam...naprawdę  nie rozumiesz.. czy tylko tak piszesz.... Weźmy na przykład taką rybę : Satanoperca daemon... Zyje sobie ona przez kilkaset tysięcy lat w kwaśnych (czarnych) wodach ameryki południowej. Przez ten czas cały jej organizm "pracuje" najbardziej wydajnie w takich warunkach...Ryba się mnoży, dożywa słusznych rozmiarów i ładnie wybarwia. Teraz my chwytamy młode, wsadzamy do kranówki i mówimy że wszystko jest ok... pomiędzy pH 7 a pH 5.5 jest OGROMNA różnica ( to jest wartość logarytmiczna..)O twardościach nie wspomnę...  Mówiąc  że z rybami jest już wszystko ok , jedzą wszysto i pływają na kranówce dajesz znak przyszłym nabywcą , że też mogą z powodzeniem trzymać ryby kupione od ciebie w kranówce - a to jest błąd który te ryby przypłacą krótszym życiem, wątłym zdrowiem i brakiem chęci na tarło...

Przecież my tu propagujemy świadome podejscie do tematu akwarystyki a nie szklany pojemnik wypełniony byle czym co nam akurat z kranu leci - nawet jak wszystko inne (karmienie, pielęgnacja, podmiany wody) robimy dobrze to i tak na samym początku popełniliśmy ogromny błąd wlewając nieodpowiednią wodę....!

Ale nie chcę mi się wierzyć że tego nie wiedziałeś... po prostu nie chcesz zraźić potencjalnych klientów którzy nie mają filtrów RO lub nie chcą się bawić w torf...i pośrednio wmawiasz im że mogą trzymać każdą rybę w swojej kranówce...!

Pozdrawiam
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Trochę ostro zareagowałem i może przyda się kilka słów więcej...

Oczywiste jest że NIE WSZYSTKIE ryby z ameryki południowej są z czarnych wód i muszą mieś specjalnie preparowaną wodę... kilka przykładów parametrów wody z tego kontynentu...

1) rio Ucayali pomiar w roku 1983 godzina 16
pH - 7,6 !!!!
Przewodność - 499 us  ( u mnie w kranie leci 430 us !!) 
temp. 29 C
2)Rio Chinipo ( Peru) wody czyste..
pH - 7,9 !!!
przewodność - 116 us
temp. 26 C
3) biotop gatunku Cichla monoculus:
jeden z dopływów rio Ucayali
ph - 7,7
przewodność - 474 us
temp - 28,6

Tak więc nie chodzi o to ,że MUSISZ używać fitrów RO do wszystkich ryb.. nie !!!  -  Ale chodzi o to aby mieć pojęcie do jakich ryb trzeba a do jakich nie trzeba preparować wody. Ja na początku mojej przygody z akwarystyką też nie miałem tej wiedzy.. Więc czytałem...i czytałem ...iczytałem....

Obawą Killifish'a i moją również było by  (np. jak byś sprowadzał dla mnie sumatrzaki) to,  że także wrzucisz je do kranówki i wszystko będzie ok...a nie było by... - dlatego ten cały mój wywód...

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Pytanie podstawowe jakie należy sobie zadać to w jakiej wodzie są te ryby w Niemczech. Jeżeli ryba jest już sprowadzona w twardej to niech tak zostanie. Więcej szkody wyrządzi tu zmiana parametrów na prawidłowe przed sprzedażą ryb i późniejsze trafienie tych ryb znowu do kranu. Dobrze wiemy wszyscy dlaczego.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości