• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zbiornik Hodowlany

#1
Witam mam ochotę zrobić zbiornik w taki sposób żeby wkleić do niego dwie przegrody i tym sposobem zrobić niewielkie zbiorniki do rozmnażania trzech gatunków proporczykowca, zbiorniki miały by wymiary 23x21x35. I myślałem nad zastosowaniem brzęczyka do którego będą podpięte trzy filtry gąbkowe. 
Pytanie brzmi czy zastosowanie takich zbiorników sprawdzi się?
Czy stosować jakieś podłoże w tych zbiornikach, mam teraz w ogólnym ikrę gardnera, ale widzę że pleśnieje a dałem baktosan.
Co sądzicie o takim pomyśle i co poradzicie w sprawie tej ikry.
Pozdrawiam. 
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może ktoś coś pomoże wiem że kilka osób ma tu proporczykiSmile
Wiem że to forum o pielęgnicach ale mamy tu szerokie grono fachowców i osób znających się na różnych rybachSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie wiem jak teraz jest z brzęczykami ale dawniej (jakieś 20 lat temu) zawsze miałem problem z nierównym "rozdzielaniem" powietrza w różne miejsca akwarium im dalej tym powietrze miało mniejsze ciśnienie, co prawda filtry gąbkowe nie mają wielkich oporów no ale trzeba było by to sprawdzić. 
Wg mnie ciekawym rozwiązaniem (choć zdecydowanie mniej estetycznym) to tego typu rzeczy jest podzielenie zbiornika gąbką na zasadzie HMF i przepompowywanie wody z jednej na drugą stronę ale to jest podział zbiornika tylko na 2 części. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W krewetkariach z Crystalami czy Taiwanami takie rozwiązanie jest chyba dalej najpopularniejsze więc czemu by nie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
hej,

oczywiscie, ze sie sprawdzi. Mnozylem i mnoze wiele gatunkow w ten sposob. Ja mam same male akwaria dla karpiencowatych.

Swego czasu dzielilem docieta gabka(tak jak do hamburgow) i rozdzielalem do filtrow gabkowych powietrze. Dzialalo bez problemu.

Jak podloze czasem sypnalem troche piasku, wystorj uzupelnialy mopy lub rogatek. Lub w przypadku gatunkow sezonowych pudeleczka z wloknem torfowym.

Narybek regularnie wybieralem do osobnych malych pudeleczek, gdzie je odchowywalem.

Kolega gardnery mnozy w akwarium, ktorego 2/3 zajmuje mech, mlode sie chowaja i jest ich calkiem sporo.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Obecnie mam kilka "małych" zbiorników na napowietrzaczu. Wewnątrz działają różne filtry.
Plujka szklana vel "Nowy Ciechocinek"
Plujka firmy Ferplast
Plujki Hap-Peta, czyli U-Jet
Filtry gąbkowe Hap-Peta, czyli U-Jet

Całość rozdzielona modułami Ferplast BLU 9035

Temperatura sprzyja pleśnieniu ikry.
Garbniki czynią cuda Wink Nie używałem, nie używam i nie będę używał bactosanu na pleśniejąca ikrę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Przy czystym RO i lisciach oraz torfe nic mi nie plesnialo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(24-08-2014, 17:43 PM)Killifish napisał(a): Obecnie mam kilka "małych" zbiorników na napowietrzaczu. Wewnątrz działają różne filtry.
Plujka szklana vel "Nowy Ciechocinek"
Plujka firmy Ferplast
Plujki Hap-Peta, czyli U-Jet
Filtry gąbkowe Hap-Peta, czyli U-Jet

Całość rozdzielona modułami Ferplast BLU 9035

Temperatura sprzyja pleśnieniu ikry.
Garbniki czynią cuda Wink Nie używałem, nie używam i nie będę używał bactosanu na pleśniejąca ikrę.
Kurcze żebym to wiedział wcześniej dał bym od razu szyszki olchy i liści dębu a tak to większość ikry poszło się rąbaćSad

(24-08-2014, 17:59 PM)arrowb napisał(a): Przy czystym RO i lisciach oraz torfe nic mi nie plesnialo.
Czyste RO leje tam cały czas Liści wiele nie było bo rośliny wcześniej mi nie wytrzymały tej herbatki. Torfu nigdy nie używałem jaki i czy to jest jakiś specjalny akwarystyczny czy jak?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam jeszcze pytanie jakich sposobów używacie by ikra nie pleśniała? Proszę o wypowiedzi Niektórzy na pewno skorzystają na tym ja teżWink
No i jak ten torf używacie w zbiornikach?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
hej,

zwykl torf z worka, zawija w ponczoche i albo za hamburga, albo lezy sobie w akwarium. Ja nic nie dodawalem na plesnienie ikry.

Liscie, szyszki torf i czyste RO.

Czesto ikra plesniej bo tak i ciezko to zmienic, tak bylo u mnie z proporczykowcem blekitnym.

A z jakim gatunkiem masz problem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości