• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [730l][SA][Prawie Rio Negro, prawie wild discus]

#21
niby filmik i wystrój wymiata ale czemu te ryby takie płochliwe trochę już u ciebie pływają
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Może dlatego, że jak widzą coś na kiju to im się z siatką kojarzy i nie chcą się wyprowadzać? Wink Z za szyby mogę normalnie kręcić i fotki robić.  Na mój widok wszystkie przy szybie ładnie czekają na jedzenie.

Jeśli chodzi o wilgoć to jeszcze za wcześnie żeby coś powiedzieć.  Ja mam jednak w domu problem z suchym powietrzem bardziej. Paruje około litra dziennie. Akwarium raczej całe nakryte tylko do filmu po rozsuwałem szybki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(08-09-2014, 22:18 PM)BlackWater napisał(a): Może dlatego, że jak widzą coś na kiju to im się z siatką kojarzy i nie chcą się wyprowadzać? Wink

Właśnie o tym od razu pomyślałem. Nie wiem jak długo ta kamerka może być zanurzona ale włóż ją zostaw na jakiś czas, aż się ryby przyzwyczają do nowego obiektu i zaczną normalnie pływać. Będzie o wiele lepszy efekt Smile chociaż ten też jest oczywiście fajny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Kolego,  uległeś propagandzie na syf w akwarium z czarnymi wodami. Dyski i Żaglowce nie znoszą unoszących się we wodze zanieczyszczeń. Woda musi być stabilna biologicznie a z takimi farfoclami nie jest. Gdy woda jest odpowiednia dyski nie są tak płochliwe jak u Ciebie. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Teo a czytałeś wypowiedzi powyżej ? Oglądając filmiki z naturalnym środowiskiem Paletek czy Żaglowców niejednokrotnie widać "syfek" unoszący się wodzie.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(09-09-2014, 19:06 PM)teo napisał(a): Kolego,  uległeś propagandzie na syf w akwarium z czarnymi wodami.


Teo nie nazwałbym tego uleganiem propagandzie. Jest kilka takich tematów wokół dyskowców (paletek), które cały czas mają swoich zwolenników i skrajnych przeciwników. Np. woda twarda czy miękka (u mnie miękka), akwarium sterylne czy z aranżem (tak jak u mnie pełnym DOC'u i niecieni grindala), karmić sercami czy też nie (ja mówię nie), akwarium z wielogatunkową obsadą czy nie (ja mono, ale tu może się coś zmienić na przestrzeni lat).

Ja wybrałem pewną drogę i tyle. Czy dobrą czas pokaże i jak się nic nie zmieni to pewnie wszyscy na forum będę mogli obserwować rozwój tego akwarium

Czy moje ryby są płochliwe? Nie sądzę. Podczas karmienia pchają się do rąk tak, że mogę je po płetwach głaskaćWink

Wcześniej jest parę fotek i dokładam filmik z karmienia:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Takie farfocle to zazwyczaj już materia nieorganiczna, rozłożona. Wink Świadczy o stabilności biologicznej baniaka i obecności bakterii o "różnych preferencjach pokarmowych". Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(09-09-2014, 19:06 PM)teo napisał(a): Kolego,  uległeś propagandzie na syf w akwarium z czarnymi wodami. Dyski i Żaglowce nie znoszą unoszących się we wodze zanieczyszczeń. Woda musi być stabilna biologicznie a z takimi farfoclami nie jest. Gdy woda jest odpowiednia dyski nie są tak płochliwe jak u Ciebie. 

Nie znam się także przytoczę tylko link 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(09-09-2014, 19:06 PM)teo napisał(a): Gdy woda jest odpowiednia dyski nie są tak płochliwe jak u Ciebie. 

są płochliwe bo kamerę do baniaka wkłada.
Ryby powinny mieć taką wodę jaką mają w naturalnym środowisku, a twierdzenie, że się przyzwyczaiły bo hodowane np w twardej wodzie to bzdura.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Teo a miałeś kiedyś dyskowce?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości