• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: TŁO WEWNĘTRZNE!!!

#1
Witam,

Mam do was wielką prośbę, potrzebuję porady. Chce zbudować do swojego akwarium tło ze styropianu i zaprawy CR 65. Do tej pory byłem zachwycony tym pomysłem jednak przeczytałem pewny post na specjalistycznym forum. Autor zachwala sobie ten pomysł, po ujrzeniu zdjęć końcowego rezultatu jeszcze bardziej zapaliłem się na ten pomysł. Istotny również był fakt iż autor robił to pierwszy raz. Jednak pod koniec publikacji przeczytałem że takie tło zanieczyszcza wodę oraz sprawia że ryby rzadziej jeśli w ogóle nie przystępują do tarła. Czy to prawda? Co o tym sądzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeśli nie zabezpieczysz powierzchni tła akrylem (np. w postaci farby) to niewykluczone, że zaprawa będzie mogła oddawać do wody jakieś związki czy jony...
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Poprosimy o źródło, czyli ów wpis na "specjalistycznym forum".
Marti, nie zabezpiecza się akrylem CR65 Wink
Będzie zatwardzać wodę, to na pewno, czyli do miękkich wód słabo się nadaje, ale do CA czy jezior jak najbardziej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No i głównie  to mi szło Wink Się nieprecyzyjnie wyraziłem, bo zwykle żyję w SA Big Grin
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W tej chwili nie potrafię podać adresu tej strony, ale postaram się go później wstawić. Bardzo chciałem zrobić samemu tło jednak mam wiele wątpliwości. Jeśli miałbym wybierać między wyglądem akwarium a zdrowiem ryb to bez wahania wybieram pielęgnice. Proszę pomóżcie, może ktoś już coś takiego robił? Jakich składników najlepiej użyć? I przede wszystkim czy rybą nie zaszkodzi styropian bądź zaprawa. Jeśli ktoś ma coś takiego chciałbym wiedzieć czy miał już jakieś tarło i czy młode rozwijały się prawidłowo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Może napisz do jakich ryb trafi to tło, będzie prościej Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Aulonocara sp Fire Fish Red Dragon, Cynotilapia sp. mbamba Luwino F1, Labidochromis sp "mbamba", Melanochromis auratus F1.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Czyli że tak napiszę,  no problem Wink Rob tło i nie martw się bzdurami Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dzięki za pomoc!!!!

mam jeszcze jedno pytanie zaprawa CR 65 jest szara, zakładałem że tło będzie jasne tak więc muszę dodać jaki naturalny barwnik. Masz jakiś pomysł?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości