• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy Początek

#1
Witam wszystkich serdecznie,

Mam na imię Tomasz i jest to pierwszy temat jaki wystawiam na tym portalu. Na początek napisze kilka zdań o sobie. Wszystko zaczęło się w młodości, byłem małym chłopcem który idąc ulicą z rodzicami zobaczył ogromny sklep zoologiczny a na wystawie fantastyczne akwarium. Oczywiście zrobiło to na mnie tak duże wrażenie że nie minęło kilka dni a wróciłem w to miejsce z ojcem. Tam też znalazłem swoje pierwsze akwarium, nie było to nic nadzwyczajnego, proste panoramiczne akwarium o pojemności 120 litrów.  Kolorowy żwir i wszystkie niezbędne akcesoria. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie tych szczegółów, jednakże doskonale pamiętam moje pierwsze ryby. Duża welonka czerwono-biała, parka mieczyków czerwonym z czarnymi płetwami, kilka skalarów i glonojad syjamski. To był wspaniały dzień.

Z biegiem czasu i udostępnieniem mi przez rodziców internetu odkryłem pielęgnice. Był to dla mnie nowy świat pełen fantastycznych barw i kształtów. Pierwsze i jedyne pielęgnice jakie kupiłem były to pawiookie. Dobrze karmione szybko urosły do rozmiarów które przekraczały możliwości mojego akwarium. Po pewnym czasie postanowiłem je przekazać przyjacielowi który dysponował dużo większym zbiornikiem. To cała historia o mnie i akwarystyce.

Później zaczęły się studia i praca, na nic nie było czasu. Dzisiaj jednak styl mojego życia się zmienił, mam 27 lat obroniłem pracę magisterską, mam fantastyczne posadę. Stąd tytuł tego postu NOWY POCZĄTEK, zamierzam stworzyć mój własny kawałek MALAWI. Mam nadzieje że pomożecie mi osiągnąć cel.

Zamówiłem już nowe 300 litrowe akwarium i powoli nakreślam jak to będzie wyglądało. Wiele rzeczy chce zrobić samemu tak aby w rzeczywistości było to moje akwarium. Mam wiele pytań i wraz z realizacja poszczególnych etapów pewnie będę prosił was o rady.

Na sam początek chciałbym zapytać jakie preparaty do wody stosujecie lub radzicie zdecydowanie unikać przy zakładaniu akwarium.
Do tej pory myślałem o dwóch: tropical bacto active oraz antychlor.
Jeśli chodzi o pierwszy to jego skuteczność dzieli różne fora akwarystyczne. Jedni uważają że to mit a inni entuzjastycznie stosują.  Woda do zbiornika będzie z kranu dlatego uważam że należy zneutralizować chlor antychlorem.


Co o tym myślicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Nowy Początek - przez AsgardLegend - 18-08-2014, 14:48 PM
RE: Nowy Początek - przez Martinezio - 18-08-2014, 18:33 PM
RE: Nowy Początek - przez Christo - 18-08-2014, 21:08 PM
RE: Nowy Początek - przez Martinezio - 18-08-2014, 21:36 PM
RE: Nowy Początek - przez AsgardLegend - 18-08-2014, 22:50 PM
RE: Nowy Początek - przez Martinezio - 18-08-2014, 23:26 PM
RE: Nowy Początek - przez Ruki - 19-08-2014, 00:15 AM
RE: Nowy Początek - przez AsgardLegend - 19-08-2014, 07:33 AM
RE: Nowy Początek - przez patrykomos9 - 10-03-2017, 10:33 AM
RE: Nowy Początek - przez tatakuby - 10-03-2017, 10:42 AM
RE: Nowy Początek - przez patrykomos9 - 16-03-2017, 22:05 PM
RE: Nowy Początek - przez Britian - 25-10-2017, 13:28 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości