• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Vieja melanura, było: Vieja synspilum 'blue spotted'

#31
To fioletowe zabarwienie na głowie mi nie pasuje, pasy też mają dziwny układ... Jednak zauważyłem, że jedna albo dwie ryby wyglądają inaczej - mają jaśniejsze barwy i wyraźniejsze kropki na bokach - proponuję byś również im zrobił zdjęcia. Może trafiłeś na kogoś kto miał w tym samym akwarium 2 gatunki?

Zebr nie dawałbym jako towarzystwo dla V. argentea. Poszukaj P. synspilus z dobrego źródła i zmień je za te.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
"Moje" blue spotted wygladają aktualnie tak jak powinny i w ogóle nie przypominają Twoich ryb.

Ciekawe, że dopiero po czasie uwydatniają się takie rzeczy, a na początku ryby wyglądają na czysty gatunek.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Pley, cyknij zdjęcie "swoim" rybom.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Mam je, ale troche za dużo widma żółtego.

Jutro postaram się wkleić.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
właśnie pley, wklej swoje zdjęcia i opisz jakiej są wielkości, u moich ten wygląd zmienił się praktycznie w jeden tydzień, tak nagle, najdziwniejsze jest to, że osobnik, który ma najwięcej niebieskich cętek również wybarwił się w ten nietypowy sposób, zaczęło się wszystko po przekroczeniu przez ryby wielkości ok 10 cm.

dzwoniłem nawet do gościa od którego je kupiłem i zarzeka się, że rybska są ok, ale przecież on też może nie być świadomy co trzyma u siebie

piotrK - wież mi, że jak trafi się dobre, sprawdzone źródło takich synspili to kupię kolejne na podmiankę ale gdzie takie źródełko się mieści? marzy mi się jakiś zbiorowy, forumowy import ryb z CA żeby można było kupić "czyste" rybska - może kiedyś się uda Smile

Cytat:Jednak zauważyłem, że jedna albo dwie ryby wyglądają inaczej - mają jaśniejsze barwy
dokładnie, tylko to są właśnie te dwie sztuki, zdominowane przez resztę, większość czasu przebywają w górnej partii akwa i jak tylko dochodzi do konfrontacji z zawadiakami to przyjmują postawę uległą i wydaje mi się, że z tego wynika ich jaśniejsze ubarwienie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
sorki za post pod postem ale moje synspile ??? oprócz ubarwienia zaskoczyły mnie czymś kolejnym, już nie wiem co myśleć o tych rybach

największy osobnik, którego podejrzewałem, że będzie samcem, okazał się samicą, która sama sobie złożyła ikrę, bez prawdziwego samca u boku, następnie sama ją chyba zjadła - nie wiem bo musiałem wyjść z domu a jak wróciłem po kilku godzinach już było po wszystkim, całe pozostałe towarzystwo było skutecznie przepędzane więc chyba nikt inny się nie załapał na wyżerkę - co wy na to? Sad
ryba ma "aż" 11cm

   

play, kiedy wstawisz swoje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
No i z postów na CRC wynika, ze byłem w błędzie, na szczęście. Wybacz mi to zamieszanie Filip! Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
nie chwalmy dnia przed za.....

nie ma co wybaczać bo nic się nie stało, Smile sam jestem nie do końca jeszcze przekonany
poczekamy jeszcze na inne odpowiedzi, jeżeli się pojawią

chciałbym jeszcze poruszyć kwestię tych połyskujących łusek, które niestety tylko u jednej ryby występują licznie a powinny być cechą charakterystyczną - przynajmniej tak mi się wydaje, za kilka dni sklecę moją kiepską angielszczyzną kolejne pytanie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Można wkleić rozmowe z CRC? Nie widze jej, a ciekaw jestem co i jak.

Wkleje swoje prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia, bo wtedy bde miał własnego neta.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(11-12-2011, 11:45 AM)Pley napisał(a): Można wkleić rozmowe z CRC? Nie widze jej, a ciekaw jestem co i jak.
Bo trzeba wejść na CRC by dopiero ją zobaczyć....?
http://www.cichlidae.com/forum/viewtopic...=4&t=13644


Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości