• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Vieja melanura, było: Vieja synspilum 'blue spotted'

#21
super wyglądają
widać, że są małe a już mają więcej świecących kropek niż niektóre z moich
niedługo wrzucę kolejne fotki, największy osobnik ma już około 10 cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Było ich z 20, ale z szwagrem wybieraliśmy tylko te, które naprawde warto było nazywać "blue spotted".

"Moje" mają ok. 6cm.

Czym karmisz swoje?
Ja aktualnie zaczynam je przyzwyczajać do pokarmu FLOWER HORN z Tropicala oraz Cichlid OMNIVORE. Na Hikari są za małe, bo granulki są wielkie, a z mrożonek na razie tylko wodzień.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(22-10-2011, 15:08 PM)Pley napisał(a): Było ich z 20, ale z szwagrem wybieraliśmy tylko te, które naprawde warto było nazywać "blue spotted".
i to mi daje dalej do myślenia czy obecność osobników z większą ilością i takich z pojedynczymi kropkami świadczy o tym, że młode to mieszańce czy zawsze jest tak, że część młodych dostanie te kropki w późniejszym wieku

(22-10-2011, 15:08 PM)Pley napisał(a): "Moje" mają ok. 6cm.

Czym karmisz swoje?
Ja aktualnie zaczynam je przyzwyczajać do pokarmu FLOWER HORN z Tropicala oraz Cichlid OMNIVORE. Na Hikari są za małe, bo granulki są wielkie, a z mrożonek na razie tylko wodzień.

ja przy 6cm już podawałem Hikar CichlidExcel mini, teraz podaję jeszcze CichlidStaple, CichlidGold, Spirulinę w płatkach - granulki zawsze namaczam
z mrożonek daję kryl, gammarus i shrimp-mix
z żywego wodzień

przymierzam się jeszcze do jakiś owoców ale póki co zbieram informacje

ryby są bardzo żarłoczne i tylko jedna miała przez pierwsze dwa tygodnie jakąś schizę i nie pobierała jedzenia z powierzchni i z dna, jadła tylko to co unosiło się w wodzie, teraz już jej przeszło i wcina jak reszta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
chyba już czas na kolejną odsłonę Smile
ryby zmieniają się z tygodnia na tydzień, zaczynają pojawiać się kolorki, największy osobnik ma dobre 10 cm

tu na zdjęciach osobniki, które mają najmniej charakterystycznych, świecących cętek - będziemy bacznie obserwować czy się kiedyś pojawią

   
   

a tutaj widać jak obskubują korzeń z glonów, gałęzie długo unosiły się na powierzchni blisko źródła światła i obrosły glonem, kiedy zanurzyłem je na siłę to po prostu zostały oblężone przez viejki zarówno synspile jak i argenty

   
   

to by było na tyle, kolejna relacja za kilka tygodni Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Piekne rybcie. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Takie obgryzanie to domena maluchów. U mnie większe niestety tego nie ruszają. Może dostają za dużo jedzenia i głodówka skłoniłaby je do takiej aktywności, a może dostając stosunkowo dużo pokarmów pochodzenia roślinnego nie mają potrzeby, aby poszukiwać tego rodzaju pożywienia ...
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
na wstępie proszę o wyrozumiałość za bardzo kiepską jakość fotografii ale mam małe kłopoty techniczne jeżeli chodzi o fotografowanie w tej chwili, zdjęcie jednak i tak oddaje zmiany jakie zaszły w tym tygodniu, ze stada 5 sztuk 3 zmieniły ubarwienie na zdecydowanie ciemniejsze, szczególnie dolna część ciała momentami niemal czarna, głowa intensywnie pomarańczowo-czerwona z zaznaczonymi pręgami ciemnymi, połyskujące niebiesko łuski na bokach oraz kolor oczu - intensywnie żółty. Spośród trzech tak ubarwionych ryb dominuje największa, która obecnie ma ok. 11cm, i która kontroluje całą resztę synspilum - oczywiście argenty nic nie robią sobie z tego i kiedy gościu podpływa nastroszony z miejsca dostaje od nich kuksańca Smile

   

opisałem te zmiany ponieważ cały czas mam wątpliwości odnośnie czystości tych ryb, czy to wyrosną blue spotted czy coś innego, może ktoś już dopatrzy się czegoś, po drugie czy przy tej wielkości można już powiedzieć, że te trzy sztuki to będą samce?
Aha, w momentach stroszenia się na siebie zanika charakterystyczny czarny pas na boku biegnący do nasady ogona
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
kolejne zdjęcia Smile

ryby zaczęły obierać terytoria, kopią i przepychają mniejsze kamienie

   

tutaj piach wywalił skrzelami

   

przepychanki o dominację

   

i najzabawniejszy z obsady, ilekroć zbliży się do niego inny nastroszony osobnik, ten okazuje swoją siłę próbując przesunąć większe od siebie kamienie - taki pokaz siły, czasami uda mu się przesunąć mniejsze korzenie
tutaj próba na kamieniu

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Filip, prawdę mówiąc to one wyglądają dziwnie. Wstrzymałem się po poprzedniej fotce, ale teraz widać to już wyraźnie. Nie wyglądają mi na czyste P. melanurus (synspilus). Wygląda na to, że gdzieś po drodze "wpadły" na P. fenestratus, przynajmniej niektóre z nich.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
nie powstrzymuj się następnym razem, zabraniam, Smile specjalnie wrzucam te zdjęcia bo sam nie jestem pewien jak powinny wyglądać i liczę właśnie na wasze zdanie, niestety w necie nie ma konkretnych zdjęć w różnym wieku tego wariantu, też przeglądam różnie wybarwiające się ryby, najchętniej wrzucił bym te zdjęcia na CRC żeby jeszcze inni się wypowiedzieli.

Wiadomo, że kupując u nas ryby prawie nigdy nie możemy być pewni ich jakości a jak wyrosną mieszańce to trudno, docelowo miała być jedna duża para - zostanie argenta i dokupię do nich jeszcze coś z mniejszych cryptoherosów albo pokuszę się o parę nikaraguańskich

Fakt, że kolor niebieski może być trochę uwypuklony bo oświetlenie zostało z Malawki gdzie właśnie ten kolor był celowo eksponowany, niestety na moje oko nie powinny robić się aż takie ciemne w tym niebieskim wybarwieniu i to mi jakoś nie pasuje. Zobaczymy co będzie dalej, zdjęcia będę aktualizował a jak jednoznacznie do czegoś dojdziemy to zmienimy temat dla potomnych żeby wiedzieli co u nich pływa w akwariach Smile

na szczęście argenty wyglądają jak dla mnie bardzo dobrze, niebawem wrzucę fotki w odpowiedni temat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości