• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Vieja melanura, było: Vieja synspilum 'blue spotted'

#11
Dzięki Piotrze.
Z tym ostatnim stwierdzeniem już się spotkałem i nawet zdążyłem przyzwyczaić, choć internetowe fotki tych "gatunków" są nieco odmienne. Jednak trzeba wierzyć mądrzejszym, którzy z lupą po rybach śmigają. Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
również wielkie dzięki Smile
teraz tylko pozostało poczekać co z nich wyrośnie i poprosić mądrzejszych w temacie żeby je ocenili
cieszy mnie, że jednak nie jest to modna w dzisiejszych czasach kolejna hybryda

czytałem, że konkretne kolorki dostają "już" przy 20 cm więc... dużo podmian wody jeszcze przede mną Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Mam wrażenie, że na filmie w pierwszym poście tematu z poniższego linku jest właśnie ryba, o której rozmawiamy
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=522
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
kurcze brawo za spostrzegawczość Smile
wydaje się, że tak właśnie jest, trzeba zapytać gsx-r'a pod jaką nazwą kupował swoje ryby i żeby trochę dokładniej ją pokazał, nie wiem czy to kwestia jakości filmu ale wydaje się wyjątkowo czerwona w okolicy skrzeli, no i te nakrapianie typowe dla "blue spotted"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Witam.

Zostałem dziś "posiadaczem" 4szt tego gatunku. Ryby są od Twoich mniejsze o jakiś 1-2cm, ale już widać ich charakterystyczne plamki.

Ciekawostka. Dziś na giełdzie podchodzimy do jednego z wystawców, a on śmiale twierdzi, iż to jest pielęgnica perłowa. Ja tam osobiście nie widzę podobieństwa, ale dobra tam.

Ryby aktualnie pływają w 329L i spróbuje im porobić zdjęcia. Ryby tak naprawdę są mojego szwagra, ale on nie ma gdzie podchować tych ryb (ma jeszcze cytrynowe prawie po 30cm sztuka i dopóki ich nie sprzeda, to nie ma opcji wpuszczania nowych ryb).

Napisałem to na czacie, ale napisze to tu i teraz - Gdybym nie miał szmaragdowych, to zmieniłbym moją 329L na CA i wpuścił te ryby! Jak nie przepadam za Viejami, to ta po prostu jest cudowna!
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
super wiadomość, z niecierpliwością czekam na zdjęcia bo sam jestem ciekaw jak wyglądają, nie miałem do tej pory porównania, ciekawi mnie też dlaczego moje niektóre osobniki mają tych kropek nadal niewiele podczas gdy jeden z mniejszych osobników jest nimi cały obsypany. Czekam czy te kropki się jeszcze pojawią czy po prostu jest to jakaś mieszanka ze standardami - co by mnie zmartwiło

Moje rosną jak na drożdżach Smile, jeszcze z dwa tygodnie i zaktualizuję zdjęcia,
docelowo zostawię tylko jedną parę więc jakby szwagrowi, w przyszłości, coś się nie poukładało to będzie można mu podesłać coś z moich
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie chcę Cię martwić, ale ostatnio widziałem te ryby chyba z tego samego źródła co Twoje. Moim zdaniem te ryby, które widziałem to krzyżówka V.s. blue spotted i V. s. Oczywiście nie mam pewności i są to tylko domniemania wynikające z obserwacji i różnic w ubarwieniu.
Nie zmienia to faktu, że niektóre z nich - te które chwyciły już kolorki - były piękne.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(16-10-2011, 16:01 PM)Pley napisał(a): Napisałem to na czacie, ale napisze to tu i teraz - Gdybym nie miał szmaragdowych, to zmieniłbym moją 329L na CA i wpuścił te ryby! Jak nie przepadam za Viejami, to ta po prostu jest cudowna!

Pley, widzę, że powoli nas przygotowujesz na zmianę obsady ? Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Myślę, że nie.

Ryby te są dla szwagra, ale jak na Vieje bardzo mi się podobają. Chętnie założyłbym dla nich baniak, ale nie mam możliwości. Z temporalisów nigdy nie zrezygnuje. Za bardzo kocham swoje rybki Smile

To wspominane przeze mnie Viejki

[Obrazek: p9191493.jpg]

[Obrazek: p9191499.jpg]

[Obrazek: p9201516.jpg]

[Obrazek: p9201517.jpg]

Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Bardzo ładne jak na takie małeBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości