• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cichlasoma dimerus (Heckel, 1840)

#1
Dator jak masz jakieś zasoby zdjęciowe, filmowe, obserwacje, to bardzo proszę o uzupełnienie wątku.

   

Polecam  publikacje


.pdf   Articulos - Comportamiento y Fisiologia Cichlasoma dimerus.pdf (Rozmiar: 1.53 MB / Pobrań: 13)

Mam jeszcze jedną, ale muszę pogrzebać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Podbijam wątek Wink.

PiotrK, opowiedz mi o dimerusach "Bella Union". Są jakieś podobne gatunki które można z nimi łatwo pomylić Wink?

A jak ktoś ma z nimi doświadczenie, to niech się pochwali jaką dietę im szykować Big Grin? Rozumiem, że podobna do ziemiojadów, skoro zasiedlają podobne nisze w Urugwaju?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kobuz małomówny :/.


Wydają się być bezproblemowe, pływają na odpadzie z RO- 250 PPM, akwarium bez grzałki Wink. Na shrimp-mixie wybarwiły się na złoto Big Grin.

Czekam na wiosnę i idą zimować na dwór Big Grin.
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Szczerze powiedziawszy to nic nie wiem o Cichlasomach, nigdy się nimi zanadto nie interesowałem. Te Twoje to jeszcze maluchy, ale znając popularność Bella Unionów, to jak dorosną to pewnie będziesz wiedział co masz Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie miałem ryb z tego taksonu, ale sporo o nich czytałem ostatnio. Bardzo mi się podobają. Nie ma chyba bardziej pielęgnicowych pielęgnice niż cichladoma Wink
Uśmiechnę się do Ciebie po zimie.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Super. Zosiek też coś mi o nich napomknął. Cieszę się bardzo, że zostaną "w rodzinie" Tongue.



PS. Kuna, Twoja betonowa kranówa im nie będzie straszna nawet Big Grin. Bierzesz w komplecie z gymnosami Tongue?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
He he. Zobaczymy. Widziałem na olx akwa 300l nie daleko mnie. Nabędę jak jeszcze będzie i odpalę na ogrodzie Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
C. dimerus są świetne , samce to prawdziwe kilery Tongue i tak zaklepałem się u papji na nie też.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Teraz pytanie czy z 10 sztuk będą 3 parki, żeby to uczciwie podzielić Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Zostaw sobie samce. I tak rozmnożysz....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości