• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cichlasoma dimerus (Heckel, 1840)

#51
Pierwsze tarło Smile

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Spamowania ciąg dalszy.
Mogę powiedzieć, że są to bardzo spokojne, ale wcale nie nudne ryby o złożonej hierarchii i ciekawych zachowaniach. Nie są też całkiem szare Wink

   

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Piękne. Masz tam czasem trochę naturalnego światła? Takie dorosłe osobniki na pewno świetnie wyglądają w promieniach słonecznych Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Tak, akwarium stoi w pokoju od południowo-wschodniej strony. Już młode osobniki pięknie mienią się w słońcu. Oczywiście mogę to oglądać tylko w weekendy ;P jeśli jest słonecznie. Nie jestem w stanie zrobić im wtedy zdjęcie z powodu refleksów.
   To kolejne ryby których ubarwienie spoczynkowe jest ładniejsze od tarłowego. Podczas opieki nad młodymi rodzice są kontrastowo wybarwione. Przód i góra bardzo jasna niebiesko biała a tył i spodnia część ciała granatowo-czarna, no i nie błyszczą się tak.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Jak ferie, to ferie. Akary szykują się do zimowania. Obecnie temperatura wynosi 21st. do połowy lutego spadnie do 16st. i będzie tak do końca marca.
Akwarium stoi w nieogrzewanej piwnicy 10-12st.

Mam ich 9szt. i chociaż rosną bardzo powoli to chętnie bym zredukował stado do 6. Niestety oprócz największego samca i najmniejszej samicy nie potrafię ich rozróżnić. Łapanie ich to też nie łatwa sprawa, bo łatwo wpadają w panikę, rozbijają się o szyby i dekoracje.


   

   

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 4 Lubię to od:
  • Papja, piotrK, Ruki, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Fajne są. Maja swój, taki dystyngowany urok.
Powiedz co z nimi pływa, widać na drugim zdjęciu w tle? Jakaś crenicichla?

Jeszcze jedna kwestia mnie ciekawi. Wiem że te zdjęcia to tylko wycinek akwa, ale jak się czują ryby w takim pustawym zbiorniku? Czy poza kadrem są kryjówki?

Edit

Już widziałem nowy wątek, także nawet obejrzałem współmieszkańców cichlasom
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
(05-02-2022, 18:53 PM)el_polako napisał(a): Fajne są. Maja swój, taki dystyngowany urok.
Powiedz co z nimi pływa, widać na drugim zdjęciu w tle? Jakaś crenicichla?

Jeszcze jedna kwestia mnie ciekawi. Wiem że te zdjęcia to tylko wycinek akwa, ale jak się czują ryby w takim pustawym zbiorniku? Czy poza kadrem są kryjówki?

Edit

Już widziałem nowy wątek, także nawet obejrzałem współmieszkańców cichlasom

Akwarium nie jest duże, wstępnie urządzone jest z myślą o przyszłych mieszkańcach Wink  Specjalnie teraz nie ma tam kryjówek, żeby ryby nie obierały terytoriów. Chociaż samiec crenicichli już okopał się pod kamieniem i przegania wszystkie przepływające ryby. 
Gdy zimowanie się skończy a cała obsada trafi do docelowego zbiornika, do akwarium dojdzie trochę drewna. Mam nadzieję że nurzaniec odbije, bo nie wygląda zbyt dobrze.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Cichlasomy na zimowisku.
Staram się utrzymywać temperaturę 17-18st.
Poniżej 16stu ryby stają się płochliwe.
Przy 10-12 przestają jeść i popadają w drętwienie.

   

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 4 Lubię to od:
  • mimo12, piotrK, Ruki, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Niezłe kluchy z nich urosły. Kiedy wylądują na zewnątrz?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
(31-03-2022, 11:55 AM)piotrK napisał(a): Niezłe kluchy z nich urosły. Kiedy wylądują na zewnątrz?

Nigdy
Zostaną w piwnicy. W lecie będą miały temperaturę do 24st w zimie spadki do 16st.
Ja wiem czy takie kluchy? Samice mają po 6-8cm. Największy samiec ma z 14cm max. Rosną baaardzo powoli. Nie wiem czy osiągną rozmiary jak ich krewni z innych lokalizacji...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości