• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cichlasoma dimerus (Heckel, 1840)

#21
U papji w basenie tak zdziczały. Widzę poprawę. Mam nadzieję że się oswoją bo nie lubię ryb które chlapią gdy się ktoś zbliża do akwarium.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Rosną....

   

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Mam je jeszcze Wink
Wczoraj przeniosłem je z piwnicy do 375tki do pokoju.

   
   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
A ja się dalej nie mogę pozbyć grupy dorosłych F1 :/. Nie mogę w to uwierzyć, patrząc na to jak śliczne i niewymagające są to ryby.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Też się nie mogę pięknej pary G. sp. Jatapu pozbyć Wink
Bo to nie kakadu, to się szybko nie pozbędziemy Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
@ dzikakuna nareszcie, super posunięcie.

@ papja No co ty, myślałem że już dawno o nich zapomniałeś :p
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Rosną jak na drożdżach. Zdążyłem je trochę poobserwować, prezentują ciekawe zachowania "społeczne", mimo że gujanki je trochę przytłaczają. 
Chętnie trzymają się w grupie, chodź widać wyraźną hierarchię i ciągle się podszczypują. Gdy samiec teleocichli zbyt im dokucza, jednoczą siły, osaczają go i przeganiają (!)
Zaobserwowałem osobniki, które chętniej trzymają się razem Wink 

   

   

   

   

   

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Powolutku robią się piękne. Ciekawe jaki masz układ i jak sie będzie "układać" w twoim akwa.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(21-04-2020, 23:22 PM)piotrK napisał(a): Powolutku robią się piękne. Ciekawe jaki masz układ i jak sie będzie "układać" w twoim akwa.
Ale jak to "powolotku"? Już są piękne! Nie myślałem że tak mi się spodobają. Wydawało mi się, że ryba nie w moim typie bo taka baryłkowata. Bardzo przypominają Leatacary curviceps gdy tak błyszczą w słońcu. A bystre! Prawie jak pawiookie i skośnopręgie Wink

P.S Liczę na przynajmniej 3 pary Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Jak u nich jest z agresją? Jakieś kiryski, czy rozpraszacze dadzą radę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości