• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dicrossus gladicauda

#1
Rybki kupione malutkie jako Dicrossus maculatus. Podrosły, wybarwiły się i to chyba jednak Dicrossus gladicauda. A że nie ma jeszcze tutaj tego gatunku więc przedstawiam Smile

[attachment=16746]

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo podobny do moich filamentossus -jakie są różnice?

Jedyna jaką widzę to brak wydłużonego promienia na płetwie ogonowej na dole.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Różnica pomiędzy gladicauda i filamentosus to właśnie jeden miecz na płetwie ogonowej, a nie lira.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo mi sie podobają, do dziś nie wiedziałem o ich istnieniu Tongue Mam nadzieje że rozmnożysz te ryby Smile
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
To pozazdrościć. Ja kiedyś kupiłem D. gladicauda, które potem okazały się D. filamentosus...
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(10-07-2014, 21:03 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Bardzo podobny do moich filamentossus -jakie są różnice?
 szczerze mówiąc oprócz tego co napisał Ruki nie wiem. Identyfikowałem jedynie po zdjęciach z netu, nigdy też nie miałem D. filamentossus. Wydaje mi się że mają jeszcze trochę więcej czerwieni na płetwach, ale zdjęcia nie oddają rzeczywistego wyglądu.

Na razie rybki są jeszcze młode. Mam je od około 4 miesięcy. Póki co nie widać żeby się miały ku sobie. Pływają w Ph 5,5 Gh 3 Kh 0-1. Trafił mi się układ 1+3. Jedyną ciekawostkę którą zaobserwowałem to to że najmniejsza samiczka wykopała sobie dołek pod kawałkiem kokosa i lubi tam przesiadywać a jak inne podpływają z kratek robi się pasek i je przegania, ciekawe o co jej chodzi bo z tego co czytałem Dicrossusy składają ikrę na liściach. Samiczek nie mogę też sfotografować jak widzą aparat to uciekają, samiec to co innego pozuje ładnie jakby w tym aparacie jedzenie widział Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak ktoś chce się zagłębić, to...

Opis naukowy Dicrossus gladicauda


Oraz opis naukowy Dicrossus maculatus z roku 1875, doktora Franz'a Steindachner'a, w publikacji "Beiträge der Kenntniss der Chromiden des Amazonenstromes"

   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(11-07-2014, 08:52 AM)em2 napisał(a):
(10-07-2014, 21:03 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Bardzo podobny do moich filamentossus -jakie są różnice?
 szczerze mówiąc oprócz tego co napisał Ruki nie wiem. Identyfikowałem jedynie po zdjęciach z netu, nigdy też nie miałem D. filamentossus. Wydaje mi się że mają jeszcze trochę więcej czerwieni na płetwach, ale zdjęcia nie oddają rzeczywistego wyglądu.

Na razie rybki są jeszcze młode. Mam je od około 4 miesięcy. Póki co nie widać żeby się miały ku sobie. Pływają w Ph 5,5 Gh 3 Kh 0-1. Trafił mi się układ 1+3. Jedyną ciekawostkę którą zaobserwowałem to to że najmniejsza samiczka wykopała sobie dołek pod kawałkiem kokosa i lubi tam przesiadywać a jak inne podpływają z kratek robi się pasek i je przegania, ciekawe o co jej chodzi bo z tego co czytałem Dicrossusy składają ikrę na liściach. Samiczek nie mogę też sfotografować jak widzą aparat to uciekają, samiec to co innego pozuje ładnie jakby w tym aparacie jedzenie widział Smile
Nie zawsze na liściach - zdarzyło się u moich na korzeniu płaskim jak i w grocie dla zbrojnika. 
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nieźle ja swoje kupiłem jako Filamentosus a teraz widzę,że to może być inny gatunek choć ryby jeszcze młode to u największego samca też tylko na górze a u młodszego zaczyna się kształtować tylko górna więc mam szansę na gladicauda.
W jakim zbiorniku je trzymasz ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-07-2014, 11:09 AM)Linf napisał(a): W jakim zbiorniku je trzymasz ?

Trzymam je w akwarium o dnie 80x40. 

A po urlopie niespodzianka, 2 samiczki jednocześnie przybrały barwy godowe (pomarańczowe płetwy brzuszne) i wchodzą pod kawałki kokosa z przymocowanym microsorium, jedna z lewej druga z prawej strony akwarium. Niestety nie jestem w stanie tego zobaczyć bo miejsca są wyjątkowo niedostępne. Jak mi się uda zrobić jakieś foto to wrzucę. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości