• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ExLamprologus sp. ornatipinnis Zambia [Cameron Bay]

#11
2,5tygodnia samica zajmowała się młodymi. Obecnie zmieniła lokum, a młode ukrywają się w różnych zakamarkach akwarium.

Ciekawe dlaczego już odpuściła. Bardzo dobrze jej to szło... Ale ostatnimi czasy samiec ją adorował. Czyżby stwierdziła, że tyle czasu opieki wystarczy ? 

Gdyby w akwarium była jedna parka to bym się nie zastanawiał, ale przecież jest druga samica. Co prawda mocno zdominowana była, ale jednak to jakieś zagrożenie dla młodych(?). 

No nic. Wracam przed akwarium obserwować co tam się wyprawia.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jest spora możliwość Rafale, że samica jest ponownie gotowa do tarła. Zwykle tak właśnie to trwa - po 2-3 tygodniach od wyprowadzenia maluchów ponowne tarło.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Kolejne młode są. Jest ich z 35sztuk. 

Te ryby ciągle mnie zaskakują. Nie da się obejść obojętnie obok tego zbiornika mimo tego, że (już niedługo) jest to zbiornik monogatunkowy.


Załączone pliki Miniatury
                   
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Młodych jest tyle, że nawet nie liczę (4mioty). Miałem je z czasem odseparować od rodziców (przed wpuszczeniem Alto) by mieć gwarancje na to, że odchowam coś, ale w obecnej sytuacji myślę, że zawsze coś będzie Big Grin.

Widzę, że nie ma zainteresowania tymi rybkami Smile. Ludzie nic się nie chcą wypowiadać. Szkoda, bo ja osobiście jestem nimi zachwycony.


Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Pley nie dziw się. Muszlowce nie mają się co swoimi facjatami chwalić. Twoje, multifasciatus, similis, signatus, brevis czy callipterus to szare ryby. Mam część wymienionych w niecce, ale tylko dlatego żeby obserwować zachowania. Alto shell będzie ładniejszy to i się zainteresowani znajdą Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Paweł, ja tam nie uważam, że moje ryby są szare bo widzę je codziennie Smile. Na fotkach owszem, bo ciężko uchwycić ich opalizujące kolorki aparatem, ale na żywo to są piękne ryby.

Mój samczyk jest ponoć zbyt agresywny jak na swój gatunek, więc powoli staram się szukac tego przyczyny. Parametry wody oczywiście w normie, ale Marta Mierzeńska dała mi świetny cynk- światło.

W wolnej chwili do wyłączenia na pare dni idzie belka LED z niebieskimi diodami.

Niestety samiec wykończył (mimo tego, że wcześniej był w oddzielnym zbiorniku) mi Alto, wszystkie młode F1 namiętnie wykosił, a jedna z samic jest po prostu dręczona.

Jest też problem wyłowić ową samice bo te ryby podczas ucieczek lubią się po prostu wkopać w podłoże oO.

Z jednej strony daje mi to multum obserwacji, ale z drugiej strony po straceniu Alto chciałbym chociaż odratowąc jedną z dwóch samic, ale mam problemy w połowem...

Zobaczymy co będzie dalej. Ja ryby z chęcią obserwuje i w planach jest dokupie trzeciej samicy (przyjmując, że ta mocno zmarniona zostanie przeze mnie wyłowiona i dojdzie do siebie- w przeciwnym przypadku po prostu dokupie kolejną by nadal mieć 1+2). 

Co dalej? Fotki. Zdjęcie naburmuszonego samca gdy podszedłem do akwarium z aparatem i zdjęcie młodych F1, które sobie pływają, ale na dniach muszę je wyłowić ponieważ okres opieki niedługo się skończy i znając mojego samca.

W związku z tym, że będę wyławiać młode i namieszam po raz kolejny w akwarium w przeciągu tego tygodnia mam w planach zrobić małą rearanżacje; Dodam i odejmę niektóre kamienie. Zmienie ich ustawienie (zwłaszcza tego głównego, dużego, na środku) i zobaczymy czy to dodatkowo coś zmieni.


Załączone pliki Miniatury
           
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Play widać że rybki czują się świetnie, dno wygląda zupełnie inaczej niż na początku czują się jak u siebie Big Grin te śliczne mordeczki. Możesz wrzucić jeszcze ogólną fotke zbiornika??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
prześliczny ten samiec, ten "typ" mordki te wyłupiaste oczy, strasznie mi chodzi po głowie tanga, już nawet pisałem z p. Martą na ten temat, Ty piszesz że masz też swoje F1 na zbyciu, ale jakoś z SA rozstać się nie mogę... a na drugi baniak jednak nie ma szans. Pozostaje mi patrzeć na takie fajne zdj jak właśnie załączyłeś.

Edyta:
jak widać za długo się rozczulałem na tymi zdj. i kolega moher mnie wyprzedził, jak widać te mordki mają coś w sobie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dostałem od Pley'a 12 sztuk pikseli ExLamprologus'ów.
Ryby są genialne.
Tutaj fotka już de facto lekko podrośniętych maluchów.



Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam.
Arkadiusz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
No to pozostaje życzyć dobrego podchowu i miłych chwil spędzonych na obserwacji akwa. Rybki naprawdę piękne Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości