• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ExLamprologus sp. ornatipinnis Zambia [Cameron Bay]

#1
Trafił dziś do mnie harem pięknych ryb z Jeziora Tanganika.

Są to ExLamprologus sp. ornatipinnis Zambia z Cameron Bay. Układ 1+2 i są to ryby z odłowu (WF)

Już podczas aklimatyzacji miałem małą niespodzianke- w muszli jednej z samic były młode (ok. 30sztuk) Big Grin.

Niestety po wrzuceniu ryb młode się rozproszyły po zbiorniku. Te co znalazły matkę zostały przez nią przyjęte. Pozostałe padły łupem drugiej samicy.

Ryby jeszcze nie wybarwione z pełni bo zestresowane, ale jestem niesamowicie zadowolony Smile. Piękny i ciekawy gatunek.


Załączone pliki Miniatury
               
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Stały gość akwariów KMT na wystawach - nie da się od nich oderwać oczu. Dobry wybór.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Piotrze, a wiesz, że właśnie dzięki wystawom KMT ( a zwłaszcza tej z ZB2013) pokochałem te ryby?

Zawsze podobały mi się ich barwy (zwłaszcza samic), ale to ich zachowanie przeważyło szalę i postanowiłem, że trafiają na moją listę "must have". 

To istne koparki, a to uwielbiam w rybach. To co samce potrafią wyczynić by stworzyć "domek" jest po prostu... Niesamowite Smile. Całości uzupełniają te świetne płetwy i oczka (które swoją drogą błyszczą niczym szafir przy niebieskawym oświetleniu) 

Na razie mam dużo fot samca- zrobił sobie chatę przed przednią szybą.
Samice siedzą na tyłach i okresowo wychodzą do samca potańcować.


Załączone pliki Miniatury
                               
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Foto spam pierwsza klasa. Piękne ryby!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zdecydowanie za dużo muszli. Wyciąg trochę, wtedy naprawde zobaczysz ich umiejętności kopaczy. U mnie było po około 3-4 muszle na jedną rybę oraz dość dużo wolnej powierzchni z piachem. Muszla samca bardzo często zmieniała położenie, gdyż samiec ją przesuwał. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zastanowie się nad tym Smile. Ale póki co codziennie muszelki są przenoszone w różne miejsca, tak więc i tak mam co obserwować Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Muszli jeszcze nie odjąłem bo nie lubie ostatnio nic zmieniać w akwariach, ale za jakiś czas to zrobię Smile.

Dno regularnie się zmienia. Co chwila jest inaczej ułożone- bardzo mnie się to podoba.


Ryby zdążyły oczywiście odbyć pierwsze tarło już. Na razie tylko jedna (większa) samica ma młode. Mam obawy czy odchowywać te ryby, ale czas wszystko wyklaruje. 

Na razie dostają raz dziennie (po pracy) trochę małego papu. 
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie udało mi się uchwycić samicy z młodymi, bo te są na samym tyle akwarium, a aparat, którym robiłem fotki pozostawia wiele do życzenia... Sad

Ale samiec...


Załączone pliki Miniatury
       
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zabawne mordki mają muszlowce Tongue Zawsze mnie to rozwala Big Grin Nieprędko się zdecyduję na powrót do tej grupy ryb ale to najładniejszy gatunek zaraz po Alto shellach Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No, są słodkie Big Grin

Mam kiepski filmik, ale COŚ tam widać Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości