• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanganika w kostce

#1
Jeden z moich kolegów sprzedaje akwarium którego wymiary jakoś tak po prostu mi pasują(45 cm w każdą stronę). Zrodziła mi się w głowie wizja by urządzić w nim tanganike. Tylko nie jestem pewien czy tak jak to sobie obmyśliłem wypali; tył akwarium jakieś małe sciano-gruzowisko przed nim piach z muszlami i może jakiś akcent z nurzańca lub rogatka gdzieś z boku. Teoretyzuje że w tak urządzonym akwarium para naskalników wężogłowych i mały harem lub para muszlowców według mojej wiedzy powinna żyć wmiarę zgodnie obierając sobie nie nachodzące na siebie terytoria ale to tylko przypuszczenia(nie miałem jak do tej pory przedstawicieli rodzaju julidochromis).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
a kto ci zabroni?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nikt. Chce tylko się dowiedzieć czy to co wywnioskowałem z tego co wyczytałem jest trafne czy lepiej odpuscić sobie jeden z tych gatunków?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Obawiam się, że połączenie Julidochromis transcriptus z drugim gatunkiem może zakończyć się niepowodzeniem. Osobiście nie ryzykowałbym. Spokojnie, możesz zrobić jednogatunkowy zbiornik dla na przykład dwóch par Lamprologus brevis, albo grupki Lamprologus multifasciatus. Wzorowałbym się tym zbiornikiem http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=4537
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nikt, ale nie oto chodzi. Moja koncepcja ma szansę się sprawdzić czy kompletnie pojechałem po bandzie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dla naskalników masz za mały zbiornik. Minimum to 160 litrów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Przede wszystkim powierzchnia dna jest zbyt mała- jest niewiele większa niż w standardowej 60l. Może być ciasno nawet dla dwóch samców muszlowców.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Sory za mój powyższy post pisze z telefonu i coś tam się zacięło przez to 2 razy napisałem to samo. Jednak na coś to się zdało, wszędzie gdzie zaglądałem piszą że n. wężogłowym i kędzieżawym wystarczy zbiornik o poj. 50 l. Spodziewałem się że to zaniżone dane z racji tego że ryba ta tworzy kolonie podobnie jak księżniczki to też myślałem że ta 90 l kostka im wystarczy ale nie spodziewałem się tego że potrzebują aż tyle miejsca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zatem te źródła "wszędzie" podawały głupoty. 50l to baniak dla muszlowców(i to nie wszystkich gatunków). Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dla wszystkich julidochromisów minimalny zbiornik to 240 litrów. Dla większych jak regani czy marlieri, powinien być jeszcze większy.

Wszędzie, gdzie zaglądałeś piszą bzdury. Totalny brak wiedzy o gatunkach, jeżeli ktoś proponuje dla julidochromisów 50 litrów.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości