• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr kaskadowy

#11
Testowalem flowala ex1200 w 450l akwarium i wydawal mi sie slaby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(27-09-2011, 15:36 PM)lukhil napisał(a): A powiedz mi jak tam z zaczepami i innymi plastikami nie pekaja?
Z tego co widzę to zaczepy raczej solidne, a z tego co mi wiadomo, filtr który mam chodzi już prawie 3 lata i nic nie było wymieniane.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ale cena kosmosBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(27-09-2011, 15:43 PM)lukhil napisał(a): Testowalem flowala ex1200
U ruskich go kupiłeś? Nie ma czegoś takiego jak Fluval EX1200(Google nawet takiego modelu nie widzą)- jest Tetra EX1200.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Sorry tetraSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja również polecam Eheima.
Testowałem różnego rodzaju kubły różnych firm. Od wielu lat mam tylko Eheimy zarówno kaskady, wewnętrzne oraz kubły różnego rodzaju, po najnowszy Eheim Professionel IIIe. Wszystkie są ciche, przy właściwym użytkowaniu bezawaryjne (użytkownik coś może popsuć, sam filtr jest bardzo solidny). Bardzo dobra jakość wykonania (odlewy, dopasowanie części, przemyślane słabsze elementy tam gdzie występują jakieś zagięcia, łączenia). Wysoka jakośc używanych materiałów (uszczelki, plastik który nie jest super twardy jak to jest w innych kubłach innych firm i przez co nie jest aż tak narażony na pękanie). Ośki ceramiczne wskazują na cichszą pracę oraz mniejsze zużycie (wybijanie się ) wirnika.
Ja osobiście bardzo sobie chwalę serię Eheim Classic. Jest to najprostszy kubeł Eheima który w większych modelach nie ma koszyków. Według mnie jest to zaleta ponieważ filtracja odbywa się całą powierzchnia masy filtrującej.
Wszystkie te filtry stosuję w swoich zbiornikach z Tanganiką (od tych małych do tych dużych gatunków) oraz w mchariach z krewetkami.
Filtry które mam u siebie: Eheim Classic 600 (kilka sztuk), Eheim Ecco, Eheim Professionel II, Eheim Professionel III, Eheim Professionel. Filtry wewnętrzne: Eheim Aquaball oraz kaskady Eheim Liberty.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Eheim, używam 2211 i 2224 i złego słowa nie mogę powiedzieć.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
To bedzie eheimSmile dziekuje wszystkim.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości