• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr kaskadowy

#1
W związku z tym że nie lubię kubłów chciał bym zastosować jako biologa kaskadę 1200l/h . Czy to ma sens ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
1. Do jakiego zbiornika?
2. Do jakich ryb?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Odradzam stosowanie kaskady w przypadku hodowli ryb kopiących w dnie żyjących w niższych zbiornikach. Bez dodatkowego zabezpieczenia zasysania wody piasek dostaje się do komory wirnika i może dojść do jego zatarcia. Niestety jest to minus kaskad - zassana woda w pierwszej kolejności wpada na wirnik, a dopiero później przechodzi przez masę filtrująca. Według mnie konieczne jest zastosowania prefiltra oraz ew. umieszczenie rurki ssącej wyżej nad dnem.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Akwa 240l 120x40x50h obsada tanganika/malawi ewentualnie CA . Byc moze jest w sprzedazy nowy rodzaj kaskad z innym ukladem wpadania wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
IMHO, moim zdaniem kaskady słabo się sprawdzą jako jedyna filtracja biologiczna przy dużych rybach. Pojemność dla wkładów jest mocno ograniczona.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Idź w kubeł - kaskada o wydajności 1200l/h ma niewiele ponad 1l objętości materiałów filtracyjnych.
Wydaje mi się to trochę za mało na Twoje akwa.
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A ktory kubel polecacie? Oczywiscie w rozsadnej cenie i bezpieczy , bo jak czytalem na innym forum wam koledzy bliskim o zalaniu mieszkania to mnie az ciarki przeszlySad Uzywalem do tej pory Fluwale i te biale z allegro.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(27-09-2011, 13:00 PM)lukhil napisał(a): W związku z tym że nie lubię kubłów chciał bym zastosować jako biologa kaskadę

A czemu nie lubisz kubłów, jeśli mogę wiedzieć?
Jeśli chodzi o filtr, nie znam innych niż Eheim, ale zanim go nabyłem rozmawiałem z wieloma osobami używającymi różnych fitrów w swojej karierze i po tych rozmowach zdecydowałem się właśnie na ten i złego słowa powiedzieć nie mogę. Cichutki, dobra filtracja, łatwa obsługa, no i z doświadczenia innych wiem, że niezawodny. Zaraz pewnie powiesz o cenie, ale według mnie warto wydać te pare złotych więcej, nie mieć problemów i spać spokojnie.

edit
Zapomniałem dodać, ja w 240l używam Eheim 2226.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No Jakubie bardzo interesujace co piszesz. A powiedz mi jak tam z zaczepami i innymi plastikami nie pekaja? Wziol bym model wiekszy z tego wzgledu ze chce powiekszyc w najblizszym czasie na 375l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Fluvale też są całkiem niezłe, a są tańsze od Eheimów. Wink Odradzam z miejsca Minikani Aquaela- nieporęczna pompa zewnętrzna, węże bardzo nieporęczne i przez to do wymiany.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości