• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 375L

#1
Witam! Na wstępie chciałbym się przedstawić i przywitać wszystkich forumowiczów. No więc WITAM WSZYSTKICH, a teraz do rzeczy. Smile
Otóż chciałbym poznać Wasze zdanie na temat na stępującej obsady do baniaka 375L (150x50x50). Pielęgnica salvini, pielęgnica niebieskołuska, pielęgnica zebra. Filtracja zbiornika to dwa filtry: jeden wewnętrzny pełni rolę mechanicznego, drugi zewnętrzny kubełek pełni rolę biologicznego. Na razie w zbiorniku pływa 4x niebieskołuska, 6x salvini i 6x zebra. Oczywiście wszystkie ryby nie mają więcej niż 5 cm, może poza jedną salvini (prawdopodobnie samiec) i zebrą które wyraźnie odstają od reszty, ale o dziwo się nie tłuką (może jeszcze są za małe) Salvini pływają w stadzie, zwłaszcza w porze karmienia, niebieskołuskie są gdzieś pochowane w akwa, a zebry... hmm... jak to zebry, wszędzie ich pełno.
Dodatkowo jako wypełniacze akwarium pływa 6x danio pręgowane, 6 molinezji i 12 rozbor klinowych. Wszystkie te ryby w niedługim czasie będą poza akwarium z pielęgnicami... chyba, że coś zostawić to słucham Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo podoba mi się salvini ale wg. różnych opinii niespecjalnie nadaje się jako towarzystwo w takim małym akwarium. U mnie razem z rocio i zebrą jest para meek.
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Z tego co TERAZ obserwuje w akwarium to rządzą zebry... Salvini pływają w stadzie 6szt, a Rocio pływają, ale bardzo "ostrożnie"... Zebry "tolerują" salvini, natomiast Rocio przepędzają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, udalo sie polaczenie ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Według mnie ryb jest zdecydowanie za dużo, a to akwarium jest ok na 1 parę Salvni (przy tarle najprawdopodobniej zrobią w akwarium rzeź, chyba że trafisz na spokojną parę, do tego zgodną),lub 2 pary cryptoheros (radzę wybrać nie zebry), a może coś z thorichthys - mają spokojny temperamentem (w miarę Wink). Miałem rocio cto. i też pokazywały rogi z cryptoheros sajica, a akwarium miało nie150, a180cm dl. Oczywiście piszę o docelowej obsadzie, jak podrosną. Póki co są małe. Redukcja musi nastąpić, tak czy siak.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości