• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Płochliwość ryb

#31
Od ilu tam są ryby? Świeży baniak? Podaj też parametry.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
@AdrianP Czy te drzwi prowadzą do innego pomieszczenia, i przechodzisz przez nie w nieregularnych odstępach czasu? Jeżeli tak, to tu może tkwić problem - pielęgnice nie lubią być przy drzwiach, u mnie większość gatunków na regale przy wejściu do pokoju z akwariami się płoszy, mniej lub bardziej.

P.S. Na przyszłość bardzo proszę o dodawanie zdjęć jako załączniki Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
No i jakie oświetlenie tam jest? Pytam, bo przykładowo u mnie barwniaki pod mocnym punktowym oświetleniem w ogóle nie wypływały... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(31-10-2021, 16:49 PM)Goran napisał(a): Mam dwie teorię.....
1. masz tam żyłę wodną pod spodem Smile u mnie w gościnnym pokoju też teściowa nie może sypiać i się wierci A w salonie śpi jak zabita Smile....
2. Może to ma związek z ustawieniem wody na wprost wody co może nie jest zgodne z zasadami feng Shui [Obrazek: rotfl.gif]

1. Żyła wodna jest - ogrzewanie podłogowe Tongue
2. Dobre, dobre... Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(31-10-2021, 19:02 PM)piotrK napisał(a): @AdrianP Czy te drzwi prowadzą do innego pomieszczenia, i przechodzisz przez nie w nieregularnych odstępach czasu? Jeżeli tak, to tu może tkwić problem - pielęgnice nie lubią być przy drzwiach, u mnie większość gatunków na regale przy wejściu do pokoju z akwariami się płoszy, mniej lub bardziej.

P.S. Na przyszłość bardzo proszę o dodawanie zdjęć jako załączniki Smile

Te drzwi wychodzą na zewnątrz domu - nie są używane zbyt często, to nie są drzwi wejściowe. Po prostu dodatkowe wyjście. A ponad to, stoi na przeciwko inna 365 z pielęgnicami, które się nie płoszą Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(31-10-2021, 19:06 PM)Ruki napisał(a): No i jakie oświetlenie tam jest? Pytam, bo przykładowo u mnie barwniaki pod mocnym punktowym oświetleniem w ogóle nie wypływały... Big Grin

Jest jedna świetlówka Ape Led 145cm, 30W chyba, więc oświetlenie niezbyt mocne. 

Parametry są OK:
- kH: 3, 
- gH: 7,
- pH: 7,3
- NO2: niewykrywalne,
- NO3: prawie niewykrywalne (bladożółte)

Wszystkie pielęgnicowate się płoszą niezależnie od tego, ile są w tym zbiorniku. 2 dni, 2 tygodnie, 3 miesiące. Gdy ktoś tupnie, podejdzie - popłoch. A ja siedzę przy biurku od pon do pt kilkanaście godzin dziennie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Jako że miałem przyjemność być w biurze Adriana, a nawet łowić tam ryby, to dodam kilka słów od siebie.
Moim zdaniem płochliwość ryb nie jest spowodowana niewłaściwym umiejscowieniem zbiornika, oświetleniem samego akwarium czy sprzętami.
Gdy pływały tu ryby z Tanganiki, nie było takiego problemu. U mnie ryby Adriana nie są w ogóle płochliwe, są cały czas widoczne, jedynie cyprichromisy boją się trochę komórki ale nie ludzi, a calvus WF przez kilka miesięcy w nowym domu nabierał śmiałości.
Problem u Adriana zaczął się dopiero po zrezygnowaniu z Tangi, po zmianie wystroju i obsady.
Skaczące pH może mieć na to wpływ ale... Z tego co się orientuję, ostatnie pielęgnice z CA również były bardzo płochliwe a parametry były stałe.
Rozpraszacze są, dzięki nim obecne pielęgnice powinny nabrać odwagi, niestety tak nie jest.
Adrian, ja po prostu bym czekał, ale ja jestem bardzo cierpliwy. pH postaraj się powoli stabilizować (jeśli jest nadal niestabilne), być może stopniowa wymiana wkładów filtracyjnych pomoże. Pamiętaj, że jak wyrzucisz wkłady usuwające NO3, będziesz musiał robić większe podmiany, a jeżeli kranovita podnosi Ci pH, to może być to walka z wiatrakami. Możesz również sprawdzić, czy przy zgaszonym świetle w akwariach na przeciwko i przy normalnym funkcjonowaniu w biurze ryby są dalej tak bardzo płochliwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: AdrianP
#38
Coś musi być na rzeczy, skoro w tym jednym akwarium jest taka sytuacja. A grzałka nie ma przebicia czasem?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Też tak miałem że wchodząc do pokoju ryby chciały wyskoczyć z akwa ze strachu, problem rozwiązał się po zamalowaniu bocznej szyby czarną farbą, dodatkowo zmniejszyłem natężenie oświetlenia, w tej chwili świeca ledy o łącznej mocy 9 wat nad 450 litrami.
Proponuję abyś zakrył częściowo akwa ręcznikami lub kocem, wiem że nie będzie to zbyt ładnie wyglądać ale może pomoże.
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż potrafi latać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Miałem taką płochliwość u nano gdy były same w akwa. Dodając kilka mieczy zupełnie się zachowania zmieniły.
Czytając początkowo obsadę Twojego akwa myślałem że copei to kiryski ale po zdjęciu widzę że chodzi o ławicę.. więc chyba moja teoria się nie sprawdzi tu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości