• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi.

#31
Sagittaria subulata wyjdzie niezły trawniczek w centralnej części akwariumSmile Papja w sprzedarzy są tylko rośliny "in vitro", o co tu biega ???


Rozwiązałem też kwestię tylnej ściany. W samych narożnikach jest Typha minima, następnie Eriophorum angustifolium, następnie idąc w stronę centrum zbiornika Acorus calamus "Gramineus" i centrum zajmuje Acorus gramineus variegarus. Taka namiastka szuwarów Smile Ciekawe co z tego wyjdzie Smile


Centrum to miejsce na Cryptocoryne costata , C. beckettii.

Przód to miejsce Cryptocoryne willisii i C. nevillii.


Biotopowo jak cholera, za przeproszeniem.


Załączone pliki Miniatury
                           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Invitro widocznie są łatwiejsze do wyhodowania... Poszukaj na OLX może,albo na facebookowych grupach. Ja sam miałem strzałkę na sprzedaż z nadwyżki, ale obecnie już nie posiadam.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Może nie jest biotopowo na 100% ale wygląda kozacko. Okok
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Ten filtr po lewej zniknie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(30-08-2015, 13:14 PM)tatakuby napisał(a): Ten filtr po lewej zniknie?


Oczywiście, tym czasówka. Muszę zrobić deszczownię i system filtracyjny.  Nie mam pojęcia jak się robi komin do sumpa z rurek tradycyjny komin który jest w tym akwa raczej odpada Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Rośliny w zbiorniku i ich fotka w naturalnych warunkach.


Załączone pliki Miniatury
               

.jpg   c1bd7c1dba484951b50a7f8f75c6f674.jpg (Rozmiar: 95.14 KB / Pobrań: 331)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
No no Andriusza... , barzo fajnie to się zapowiada. Idziesz w dobrym kierunku, skoro to akwarium zimnowodne i do tego płytkie najlepiej poszukać roślin typowych dla strefy przybrzeżnej, takich typowych dla oczek wodnych. Żeby oddać charakter tego co planujesz przejrzeć by należało gatunki występujące w szuwarach- różne sitowia itp. Ta drobna pałka wodna jest super Smile Bez problemuu zaopatrzysz sie w takie rośliny w jakiś centrach ogrodniczych mających rośliny do oczek wodnych. Wcześniej przeanalizuj, które gatunki by się nadały, może podpytać też na forach dla oczkomaniaków? Kiedyś "namiętnie" czytywałam posty na tym forum: forum.oczkowodne.net . Przy ich portalu jest też  sklepik wysyłkowy Oczko wodne sklepik  i atlas roślin do oczek wodnych- jest też dział rośliny przybrzeżne i błotne: Atlas roślin do oczek wodnych Pozostanie Ci wybranie spośród nich tych, które występują w Azji. Do tego nad wodą na korzeniach, gałęziach i między nimi mchy i paprocie i bedzie bajka Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Dla mnie bajka,przemyślane ,ciekawe,nietypowe i inne,popieram i trzymam kciuki chociaż już jest super a może być tylko lepiej Oklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Dla mnie niesamowiteSmile ŁołSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Jakie są wymiary akwarium,może gdzieś przeoczyłem i było podane,ale nie zauważyłem i nowe fotki proszę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości