• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Azja. Biotop Jeziora Indawgyi.

#91
(03-05-2021, 19:20 PM)bpiotrow13 napisał(a): Świetny zbiornik, szczególnie te cierniczki ciekawe. Ale jak na taki rozmiar zbiornika to pusto musi być?

Oj jest pusto ?. Ale w zasadzie to taki zbiornik tarliskowym dla moich ,, Birmańskich czekoladek,,.  Cała obsada to skryta banda. Jedynie krewetki widać.

(03-05-2021, 23:47 PM)mimo12 napisał(a): Jak zachowania labiryntów? Możesz powiedzieć coś o nich?

Otóż te ,, Birmańskie czekoladki ,, , wybacz że tak je będę nazywał. Przylgnęła do mnie nazwa że sklepu ?, to bezproblemowe ryby. Bardzo płochliwe. Ciężko je zobaczyć.  Gdy były w mniejszym zbiorniku trzymały się stadnie. Teraz gdy mają swoje spore lokum porozchodziły się po zbiorniku. Co ciekawe kolorem dopasowują do otoczenia. Na jaskrawym piasku przybierają barwę taka jak zestresowane. Myślę że nie akceptują jasnego podłoża. U mnie jest pół na pół. Pojawiają się na jasnym tylko w porze karmienia. Standardowym ubarwieniem nie jest takie jak na wszystkich spotykachych zdjęciach. Są ciemniejsze. Prawie że brązowe. Nie udało mi się takiej sfotografować. 

Cóż więcej można powiedzieć. Jest kilka pływających rurek pcv siedzą w nich samce i czasami nawet po parę dni nie wychodzą. 

Można by powiedzieć że to taka nudna ryba. Dla mnie jednak perełka. 

To akwarium jest dla nich , i pod ich rozmnażanie. 

Jedyne co zaobserwowałem to to że w temp 15 stopni są bardziej aktywne. Gdy pod koniec kwietnia temperatura wzrosła do 18 i była pierwszy raz zrobiona duża podmiana ok 1/3 ryby , w zasadzie samce pozajmowały rurki i tyle z nich pociechy. 

Cóż by tu jeszcze powiedzieć. Może masz jakieś pytania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Dzięki za odpowiedź.

Kompletnie nie spodziewałem się takiego zachowania samców. Skąd pomysł na rurki?
Jakie lokum miały wcześniej? Jak uważasz, który układ jest lepszy dla nich: po równo z każdej płci, czy przewaga którejś?

Czy mogę zapytać, jak masz ulokowane obecnie akwarium, że ma taką temperaturę zimą? Czy jakoś specjalnie ją obniżasz na zimę?
I bardzo niedyskretne pytanie, w jakiej cenie udało Ci się je nabyć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
W necie znalazłem tylko jeden opis tarła. Złożyły ikrę w pudełku po kliszy fotograficznej. Ja takim nie dysponowałem. Przykleiłem rurkę do styropianu by pływała, odciąłem styropian tak że zostało ok 5 km na to mech jawajski i jakoś to się zamaskowało.  Wcześniej miały akwarium 120x20x40. Ale ze względu na remont przyspieszyłem ich przeprowadzkę do głównego. 

Nie ma co planować układu. Młode ryby praktycznie są nie do odróżnienia. Ja po roku dopiero jako tako jestem w stanie . Dorosłych ryb raczej w handlu nie dostaniesz. 

Widzisz, salon zrobiłem pod akwarium. Tzn. odciąłem centralne ogrzewanie a wrzuciłem pod panele elektryczne maty grzewcze. Górę normalnie ogrzewam centralnym a salon .... Nie jest ogrzewany ?. 

Przypadek sprawił że nabyłem te ryby. Pojechałem po Paroski, niestety spóźniłem się. I zobaczyłem je ..... Było tylko 12. Dwie przez rok padły. Cena .... Jeśli się nie mylę to były po 8 euro.

Jeny .... 5 mm .... Nie km. Sorki, słownik.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
W sumie też trafiłem na ten opis. Ciekawe, że obejmują tego typu terytoria przy tafli. Groty są raczej typowym miejscem tarła przy dnie.
Czy udało Ci się zaobserwować tarło?

Rozumiem. Czytałem, że dymorfizm jest niewielki, ale nie znalazłem info, w jakim wieku się ujawnia.

Oki. Chłodno tam masz. Wink

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Smile

---
Jeszcze jedno pytanie. Jakie parametry wody utrzymujesz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości