• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kakadu z Rozborkami Galaxy ?

#11
Nie chce mi się w to brnąć, bombowca kierowca sprowokował do napisania od siebie, co mnie bawi. Spamować nie chce, bo lidera kierowcy niedogonie. O cierpieniach, sadyzmach, męczeniu ... bzdury. Nie będę już pisał, choć też mnie to bawi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Czyli, podsumowując... przetestuj i o wynikach napisz
Dzieki za porady
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A mnie to smuci, że Kierowca, który już tu trochę czasu z nam jest, pisze takie bzdury. Jakbym czytał odpowiedzi na listy w Magazynie Akwarium. Ale kto z kim przystaje...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Akurat moje podejście jest zupełnie różne od tego żeby męczyć ryby ,ale realia są jakie są - niektórych nawrócisz ,innych nie.

Cierpienie ,sadyzm i męczarnie są największe w sklepach gdzie kranówka leci prosto do akwariów z węża - lepiej zacząć to krytykować nie kupując ryb w sklepach tylko od importerów typu arsik,mpaw i inni. 
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(21-05-2014, 16:19 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Akurat moje podejście jest zupełnie różne od tego żeby męczyć ryby ,ale realia są jakie są - niektórych nawrócisz ,innych nie.

Cierpienie ,sadyzm i męczarnie są największe w sklepach gdzie kranówka leci prosto do akwariów z węża - lepiej zacząć to krytykować nie kupując ryb w sklepach tylko od importerów typu arsik,mpaw i inni. 
Podejście dobre i zgadzam się z tym, ale jednak nie każdy da za ryby w okolicy 100zł bo nie zawsze ma, a jedynie w tedy taka ciekawa transakcja jest opłacalna czy to pasjonata czy nowicjuszSmile
A najważniejsze jest to by zapewnić godziwe warunki rybą które masz i kupować z głowąWink
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Nie jestem jakimś młodziniaszkiem który bez głowy hoduje rybki dla zabawy. Do tematu najpierw mocno się przygotowuje. Pytanie zadałem żeby zaznajomic się z tematem. Trzeciego zbiornika raczej stawiać nie będę. Bardzo chciałbym trzymać Kakadu w 240L. Wiem że musi być piasek. Ja mam bardzo drobny żwir do 0,3 mm. Czy to mnie dyskryminuje juz na początku ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Kierowca - nie odwracaj kota ogonem. Trochę zdrowego rozsądku, doświadczenia i odpowiedź jest jasna: nie da się połączyć D. margaritatus z kakadu. Zatem nie ma co filozofować tylko tak odpowiedzieć, aby pytający miał jasny przekaz.

Marlowe - nie da się. Nie wiem co to za "żwir" ale 0,3 mm to piasek a nie żwir. I dobra rada - zmiana obsady na poprawną, bo obecnie to raczej wygląda na brak owego przygotowania do tematu. I sprawdź jeszcze raz rozmiar ziaren a najlepiej daj też foto zbiornika.

Jeszcze większe cierpienia są w zbiornikach ludzi bez wyobraźni, którzy otrzymują durne rady, także te wydawane na papierze niestety.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Naturalnie chodziło o granulację 0,3 cm. Moja pomyłka. Przepraszam. W części centralnej zbiornika mógłbym położyć glinianą podstawkę od doniczki średnicy 20-25 cm i wysypać ją piaskiem. 

Wydawało mi sie że Kakadu będzie zamieszkiwać raczej dolną część akwarium a Razborki środek i góra

Zdjęcie marnej jakości ale o tej porze lepszego aparatu nie znalazłem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01af...5e8f4.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zatem zapominamy o kakadu i o doniczkach. Piasek, piasek, piasek....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości