• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kakadu z Rozborkami Galaxy ?

#1
Aktualnie w 240L mam z fauny:
Harem Gurami
8 otosków
4 Bocje Wspaniałe
2 Zbrojniki
2 [url=https://www.google.pl/search?q=kirys+sterbai&client=firefox-a&hs=txX&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=dYh6U4XRMYXH7AaloYC4Dg&ved=0CDIQsAQ&biw=1680&bih=890][/url]Kirysek Sterby
1 Grubowarg Dwubarwny
35 Rozborek Galaxy

Flora to typowe akwarum roślinne, nawożenie co2 z butli, cała linia nawozów Ferka, podłoże żwirek drobny 3mm z kulkami gliniano torfowymi

Akwarium ma pół roku

Wszystko ładnie się prowadzi, jak w roślinniaku przycinka co tydzień, podmiana wody 30% na 1 tydzień. Filtr Unimax 500. Akwarium mocno oświetlone, odkryte z belką 0,9W/L (ale nie cały czas)

Nic nie zmieniałbym w moim baniaku. Ale u znajomego zobaczyłem kilka pielęgniczek Kakadu no i się zauroczyłem Smile

Z tego co czytam od kilku dni akurat mam farta bo Kakadu to jedne z nielicznych pielęgniczek które lubią dużo roślin. Więc co do flory nic nie muszę zmieniać. Mam też kryjówki (skała, kokos, korzeń).

Więc planuje oddać do zoologicznego (z wielkim bólem serca, bo tak jak u mnie już w zoologu nie będą miały dobrze moje rybcie) Gurami i Bocje, no i może Grubowarga (ale to się zobaczy w praktyce czy podziała na niego czerwony kolor Kakadu)

Zostaną więc:
35 Rozborek
otoski
zbrojniki
kiryski

i tu moja prośba dla początkującego od Was, czy do tych rybek mogę już dodać Kakadu i ile na początek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeśli wydasz ryby o których napisałeś to spokojnie możesz je dołożyć - myślę ,że 2+3 spokojnie.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Po pierwsze, danio "Galaxy", a nie razbora(nie mówiąc w ogóle o językowym paszkwilu "rozbora").

Po drugie, nie można połączyć tych ryb. Poczytaj o wymaganiach danio "Galaxy" i kakadu. Poza tym, dorosłe samce wtranżolą Galaxy bez problemu. 

Po trzecie, nie wiem skąd wymysł że kakadu lubią zielsko. Wink Dla nich to lotto, muszą za to mieć piasek na dnie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(20-05-2014, 19:51 PM)Ruki napisał(a): Po pierwsze, danio "Galaxy", a nie razbora(nie mówiąc w ogóle o językowym paszkwilu "rozbora").

Po drugie, nie można połączyć tych ryb. Poczytaj o wymaganiach danio "Galaxy" i kakadu. Poza tym, dorosłe samce wtranżolą Galaxy bez problemu. 

Po trzecie, nie wiem skąd wymysł że kakadu lubią zielsko. Wink Dla nich to lotto, muszą za to mieć piasek na dnie.
Zgadzam się w 100% zwłaszcza jeśli chodzi o zielsko.
Może bardziej Ci chodziło o ramireza?
Ale to i tak nie te parametry wodySmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wątpię żeby kolega marlowe robił biotopowca z roślinniaka - lepiej ,że odda te ryby co napisał niż miałby je trzymać i pobawi się z kakadu/ramirezami Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie chodzi o biotopowca, chodzi o zapewnienie odpowiednich warunków rybom.... Nie musi to być biotop, ale odpowiednie pH, twardości czy wystrój.
Pobawić to się można ptasz.... tfuuu.... zabawką, a nie żywym stworzeniem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A dla mnie to zabawa mieć ryby i za każdym razem, gdy zmieniam wystój, majstruje przy filtracji (nie. nie ma to wpływu na równowagę biologiczną), dokładam obsadę, itp - to bawię się.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Paweł, nie mów, że nie widzisz tej różnicy w znaczeniu Twojej "zabawy" i "pobawienia się" z kakadu/ramirezami?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
myślę (i mam taką nadzieje), że to ta sama zabawa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jeżeli zabawa zakłada, że jedna ze stron będzie cierpieć- w tym przypadku ryba, z powodu nie zapewnienia minimalnych warunków życiowych, nazywa się to sadyzmem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości