• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - Polskie Wody

Tarło minoga rzecznego. Smile 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Rewelacyjny dokument. Wiem , że zebrałeś wiele wyrazów uznania za swoje filmy ale jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Rewelacja.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne i burzliwe te zaloty, ale to nie dziwne - tylko jeden raz w życiu, jak łosoś.
Raz widziałem minogi, strumieniowe, małe. Takie pierwotne, jak dżdżownice.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Łososie atlantyckie mogą kilka razy podejść do tarła. Wink Co innego pacyficzni koledzy, poza p. tęczowym- steelheady też kilka razy w życiu mogą odbyć tarło.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Film przedstawia tarło piekielnic w starej oponie. Cool
Oprócz ikry piekielnic, wewnątrz znajdowały się różnej wielkości jaja - stawiam na jakieś ryby denne. Wiele akcji sprzątania koryt rzek organizowanych jest na wiosnę. Moim zdaniem to wielki błąd. Co by się stało gdyby opona z taką zawartością wylądowała na brzegu?  Więcej szkody niż pożytku. Jestem wielkim przeciwnikiem różnego rodzaju śmieci w rzekach i systematycznie sprzątam odwiedzane miejsca, ale robię to po sezonie tarłowym. Oczywiście odnoszę się tutaj do rzeki Piława, którą obserwuje już od kilku lat.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ciekawe spostrzeżenie. Fakt, że najlepiej sprzątać po sezonie albo uczyć kultury przed.
Ja dzisiaj zapatrzony w wodę pełną rybek j.Rakowo (początek Piławy?) odniosłem wrażenie że nasze akwaria są rodzajem więzienia dla ryb.
Wysłane z ciszy wieczoru na wyspie

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wiedzieliście, że w Polsce żyją słodkowodne meduzy? Ja nie wiedziałem.
Pojawiły się w zbiorniku przeciwpożarowym w pracy.
Link do opisu gatunku.







I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak, meduzy słodkowodne występują w Polsce. Ostatnio miałem okazje ponurkować z gościem, który nagrał je u siebie w Kamionce w Opolu. Może kiedyś się tam wybiorę. Big Grin
Link do jego filmu z meduzami:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Żeby nagrać brzankę karpacką (Barbus carpathicus) pojechałem jakieś 800 km na południe Polski. Mimo sporych niedogodności spowodowanych opadami deszczu, a co za tym idzie przejrzystości wody, udało się zlokalizować, sfilmować i bliżej przyjrzeć się tej ciekawej rybie. Cool
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości