• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - Polskie Wody

#91
Super filmik. Jesteś mistrzem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Szweja (potoczna nazwa piekielnicy), zimą w rzece wybiera miejsca o spokojnym nurcie, zazwyczaj blisko brzegu. Gdy temperatura wody spadnie do kilku stopni powyżej zera, grupują się w stada po kilkadziesiąt sztuk i w taki sposób spędzają mroźne, zimowe dni. W okresie zimowym dostęp do pokarmu jest ograniczony, dlatego też ryby tracą jak najmniej energii, utrzymując się blisko swojego zimowiska. W Piławie, miejscem zimowania piekielnic było zwalone drzewo z pływającą, obumarłą roślinnością (większość to rdestnica grzebieniasta). Razem z nimi trzymały się małe stadka ciernika i pojedyncze osobniki strzebli potokowych.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Nieustannie podziwiam! Wielki szacun.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Super! Ten filmik to oteż odpowiedź na to, że 6-10 ryb ławicowych to nie stadko jak niekótrzy wyobrażają sobie Wink
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Poniżej zdjęcia samicy ciernika i samca strzebli potokowej Wink 

[Obrazek: FNW2d7m.jpg?1]

[Obrazek: nj1BkWi.jpg?1]

[Obrazek: OgAJb2s.jpg?1]

[Obrazek: iSddlhS.jpg?1]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Wspaniałe Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Genialne !!  Dzięki za takie filmiki !!!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Ciekawe czy nasz ryby sa gdziekolwiek sprowadzane jako rarytasy jak my robimy z tymi WF Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Rzeka Rurzyca. Miejsce gdzie praktycznie przez większość dnia panuje półmrok. Filmowanie w takiej wodzie było dla mnie wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem. Żeby było cokolwiek widać pod wodą, musiałem szukać pojedynczych promieni słońca przebijających się przez korony drzew, co razem z dość "mleczną" wodą dało ciekawy efektSmile


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak zwykle pierwsza klasa! Cały czas mnie ciągnie żeby mieć jeszcze jakiś baniak z takim typem wód Smile

[5120L] Moja Mała Natura ClearWater
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości