• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - Polskie Wody

#61
W rzece Piława zadomowiłem się na dłużej. Wczorajszy dzień to bite cztery godziny pod wodą na obserwacji tego biotopu. Wpadłem na pomysł, żeby spróbować podać pokarm z ręki. Nie spodziewałem się tak zmasowanego ataku ryb na darmowe żarcie. Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Ale kolorowo Smile Pięknie. W przyszłym roku musisz zatopić tam gopro w okresie tareł strzebli, o różankach nie wspomnę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Nagrałem kilka ujęć nadecznika. Miejsce nagrania było dość mocno zamulone, w porównaniu do fragmentu rzeki, gdzie występuje cała kolonia gąbki. Cały czas monitoruje stan wody i gdy tylko opadnie, wybieram się tam z kamerą. Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Ale kolorek Smile Nawet nie wiedziałem że polskie gąbki mają taki kolor.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Tak coś czułem, że nie będę musiał długo czekać i już widzę, że kolonia rzeczna zrobi wrażenie. Jak zwykle dobra robota. Okok
pozdrawiam
Andrzej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Nantai - piękne nagrania Smile moje przy tym wyglądają mizernie przez to, że obraz skacze, nawet nie będę linkować. Cały czas się zastanawiam jak ludzie stabilizują obraz, kręcąc pod wodą "z ręki" podczas pływania (jest na YT sporo ciekawych filmików, w których kamera "pływa z rybami", a obraz się nie trzęsie)...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Niektóre kamery mają po prostu dobrą stabilizację obrazu, tego się nie przeskoczy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Chciałbym Wam zaprezentować projekt do którego zabierałem się już od dłuższego czasu. Każdy na pewno zna filmy Mikolija. To one mnie zainspirowały do powstania tego projektu. Świetna forma promocji naszego rodzimego biotopu. W zeszłym roku miałem kilka podejść, ale warunki pogodowe niestety nie pozwoliły dokończyć nagrania. Wtedy to próbowałem nagrać biotop rzeki Gwdy z ciernikami. Wyglądało to mniej więcej tak:
[Obrazek: ukudCiw.jpg?1]

Oczywiście w planach jest nagranie kilka odcinków z polskimi wodami, m.in. z ciernikami, cierniczkami, kiełbami i innymi mniejszymi rybami. 

W tym roku w końcu trafiłem na pogodę i udało się nagrać pierwszy odcinek serii. Film przedstawia fragment rzeki Piława ze strzeblami potokowymi. Wszystkie ryby oczywiście trafiły z powrotem do wody. Zapraszam do obejrzenia:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Powiem szczerze, że gdy zobaczyłem tytuł filmu, to byłem pełen obaw, ale dałeś radę. Bardzo podobają mi się przeplatanki z ujęciami z natury, dzięki nim widać jak wiernie odtwarzasz biotop. No i scena z kajakarzami w tle... Tak właśnie widzę Piławę. Aż się prosi o organizację forumowego spływu kajakowego z Tobą w roli opowiadacza, Ech byłoby pięknie.
A i jeszcze jedno, warto przeczytać komentarz pod filmem na YT.
Zapowiada się fajny serial Wink
pozdrawiam
Andrzej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Dobra robotaOklasky
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości