• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - Polskie Wody

#21
Niedaleko mojego domu płynie rzeka Kamienna. Odkąd zamknęli wytwórnię farb i lakierów Polifarb w Bliżynie, kilkanaście kilometrów w górę jej biegu teraz są już w niej raki i miętusy. Poprawa jakości wody gigantyczna choć rzeka ciągle zaśmiecona :/
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Mieszkam 300 metrów przez pole i kawałek lasu od rzeki jaką jest Leśnica. Na jesień znaleźliśmy tam 3 około 12-15cm Ślizy albo kozy dokładnie nie wiem aż tak się nie znam.. Rzeka jeszcze nie dawno niosła ryby ale brzuchem do góry.. Dziś można już w mniej zobaczyć ślizy karasie i parę innych widziałem ale nie dałem rady złapać i nie wiem co to było.. Więc stan tej rzeki jest dużo lepszy niż kiedyś..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Mniej kolorowo, bardziej „ichtiologicznie” ale bardzo ciekawie - Kozi biotop.

http://vod.tvp.pl/szukaj?keywords=p%C5%82yniemy%20do%20kozy  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Teo, przeniosłem posta do innego wątku Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
OK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
http://rybynazywo.pl/

W tym temacie jeszcze tego nie było, to wrzucam - ryby są na żywo i kamera jest obrotowa, więc daje jeszcze lepszy podgląd niż wcześniej Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Świetna sprawa... podkradam link na "fanpejdża" 8-)


Z polskich jezior polecam Tarnobrzeskie: woda kryształ, snorkowanie tam to jak pływanie w akwarium Big Grin
Jezioro jest wprawdzie sztuczne - powstało w miejscu odkrywki siarki - ale naprawdę warto tam się zanurzyć, rzadko kiedy się zdarza tak przejrzysta woda. Mocno, naprawdę mocno zarybione do tego.

Mała próbka z mojego letniego wypadu rok temu - filmowane w płytkiej wodzie na kąpielisku (sorry za jakość i dźwięk, wszystko robione z ręki, a w masce się nie da ładnie oddychać Big Grin ):


I bardziej profesjonalni nurkowie, "pływający z rybami" już na większych głębokościach:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ale młody okoń pod wodą jest piękny. Już się nie mogę doczekać aż woda będzie bardziej ciepła. Karmienie Zdziska super.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Dokładnie Smile w tym roku też jadę do TBG (pewnie przełom lipca/sierpnia, wody będą cieplejsze), jak kto chętny to dołączać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30

może nie polskie wody po prostu nie będę zakładał nowego wątka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości