• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Warte obejrzenia - Polskie Wody

(26-05-2018, 11:31 AM)Nantai napisał(a): Rzeka Rurzyca.
Ciekawe, od kilku lat pływam tam - Piława, Rurzyca, Gwda ,,, wczoraj wróciłem z kolejnej eskapady z psem (ps. Dobrzyca zawalona pniami, nie było przecinki w tym roku - się namordowałem z kajakiem z bambetlami i psem (35kg kundla- owczarek z terierem). Moje wrażenia - te cieki coraz bardziej zanieczyszczone - butelki, torby, puszki - tzw niedzielne kajakowanie - do tego kłusownictwo, nawet w rezerwatach - miałem nagrać. Dobre miejsce - Tarnowo- Tad. Obrocki -syn łagiernika - ciekawa osobowość, Szwecja - Igor.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To, że nasze okoliczne rzeki są zasypywane śmieciami to akurat nie nowość (zresztą zrobiłem jakiś czas temu film z opisem jakie to niespodzianki można znaleźć w rzece). Wink Staram się omijać takie miejsca i szukać bardziej dzikich, mało dostępnych dla "niedzielnego kajakarza". Coraz bardziej zaczyna to być trudne. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
dodam:
dąb przed wprowadzeniem przez tzw pseudonaukowców bobra z terenów Rosji / coś jak tzw barszcz sosnowskiego /:
https://images84.fotosik.pl/1079/a811a692f28f86d9.jpg
i dąb z okolic Dobrzycy, po wprowadzeniu tzw reintrodukcja bobra z rosji
https://images83.fotosik.pl/1078/fa03372c91eceb6e.jpg
Jeszcze jedno - ważne- obecne bobry nie budują tzw żeremi - mają nory jak szczury wodne. Jeszcze kilkanaście lat temu widywałem żeremia bobrów, teraz już nie.
Nie wierzcie w zapewnienia książkowe.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Novi, ale wiesz, że i kiedyś bobry nie zawsze budowały żeremie Wink? One je budują tylko wtedy, kiedy muszą, inaczej to dla nich strata energii Smile.
Bobry w Polsce to krzyżówki pomiędzy kilkoma populacjami, wedle ostatnich informacji, jeżeli się nie mylę- tzn. jednej rosyjskiej, białoruskiej no i naszej Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
I jeszcze klenie z tej same rzeki Big Grin:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kurde .Zajebiste.Jak Ty to robisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(02-06-2018, 22:14 PM)gustawksp napisał(a): Kurde .Zajebiste.Jak Ty to robisz?

Normalnie, nic szczególnego. Ja tylko naciskam przycisk (rec.), to ryby tak pięknie pozują. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tez tak sobie pomyslalem.Klik i jest.Niestety.Dlatego szacun .Twoje filmy z Ameryki Poludniowej...Bys zawojowal swiat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wielkie dzięki za miłe słowa. Do Ameryki Południowej mnie nie ciągnie. W Polsce jest jeszcze dużo rzeczy do pokazania i sfilmowania. Sporo osób ma większość ryb z różnych kontynentów w jednym palcu, a nie wie co pływa w naszych wodach (nawet te podstawowe gatunki) - troszkę mnie to czasami irytuje. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Żerowanie piekielnic. Materiał kręcony w Piławie. Smile

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości