• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Phalloceros caudimaculatus reticulatus

#1
To można powiedzieć moje nowe rybki choć nie najnowsze. Na nasze z łaciny to Wieloplamki.
Ryby otrzymałem z wymiany około 40 sztuk w różnym wieku choć niestety nie wszystkie przeżyły. Padło może z 5 sztuk sam nie wiem dlaczego. Na obecną chwilę z tego co pozostało pojawiło się kilka młodych ryb.
Rybki te są naprawdę mało wymagające choć jest jedno bardzo ważne wymaganie gdy chcemy je hodować a mianowicie temperatura.
Temperatura jakiej wymagają to górna granica 25 C. Powyżej a nawet już i w temp 25 C  mogą zacząć padać niestety.
Najlepsza temp. to bodajże 20 C choć lubią i mniejsze temp.
Woda bardzo dobrze natleniona z dość dużym ruchem.
Co do pokarmu nie sprawiają kłopotu bo jedzą wszystko.
Młode gdy się rodzą bardzo przypominają młode gupika i nie maja ubarwienia dorosłych.
Plamki przychodzą z wiekiem i nie ma dwóch tak samo ubarwionych czy może raczej tak samo pstrokatych osobników.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo fajne, bezproblemowe w hodowli rybki. Szybko się rozmnażają, nigdy nie zauważyłem żeby zjadały młode. Zaczynałem od 10 sztuk a po pół roku nie było gdzie palca wsadzic. Całą moją hodowlę wykończyły letnie upały i nie pomagały kostki lodu,podmiany, wentylatory itp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
U mnie na razie z temperaturą spoko ale jak się zrobi naprawdę ciepło to akwarium wyląduje w piwnicy bo tam latem jest chłodno to jakoś przetrzymają mam nadzieję.
A zeszłoroczne lato i upały wykończyło mi masę krewetek bo jednak te długotrwałe 30 C dało się we znaki Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zeszły tydzień był upalny i woda podeszła do 27 C co jest na dłuższą metę zabójcze dla tych ryb. Padła tylko jedna samica na szczęście.
Akwarium z rybami zostało przeniesione do "kibelka" gdzie jest znacznie chłodniej i temp max podchodzi do 24 C w upalne dni.
Pojawiły się też dzisiaj nawet młode Smile więc chyba będzie ok i lato przetrzymają Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Lato minęło lecz rybki nadal pływają ... tralala Big Grin

Jakoś przeżyły mi lato choć woda podchodziła do 27C
Generalnie te 3 miesiące w "kibelku" przeczekały bo tam mam najchłodniej latem


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak patrze na te ryby to stwierdzam, że miałbym siłę na jeszcze jedno małe akwariumko Big Grin.

Samce są piękne. 
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Są bardzo sympatyczne i mało wymagające Smile
No może jeśli chodzi o temperaturę to są problematyczne zwłaszcza latem ale i tak to świetne rybki.
No i z wiekiem coraz więcej czarnych plamek Smile
I szukaj tu podobnych do siebie rybek jeżeli chodzi o układ plamek. Chyba nie ma szans na dwa identyczne osobniki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Czy ktoś z forumowiczów ma może te ryby?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
mamSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
PW Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości