• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Malowanie szyby

#1
Witam, czy ktos z Was malowal kiedys szybe akwarium od zewnatrz (jako tlo)? Na YT jest sporo filmow na ktorych autorzy maluja akwaria. Tu moje pytanie- na ile trwale jest takie rozwiazanie? Czy np po 2latach nie okaze sie ze farba zacznie sie luszczyc? Jakiej farby uzyc zeby nie uszkodzic sylikonowych spoin? Wszelkie farby typu alkidowe (olejne), chlorokauczuki, nitro, poliwinyle, autorenolaki itp sa na bazie rozpuszczalnikow- spotkalem sie z opiniami ze taki rozpuszczalnik moze oslabic spoine. Czy lepiej uzywac farb akrylowych/ emulsyjnych na bazie wody? Jezeli ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie to bede wdzieczny za odp. Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kiedyś swoje zbiorniki malowałem na czarno farbą olejną (oczywiście tylna szyba i od zewnątrz). Nawet nie pomyślałem o osłabieniu spoin. Najstarszy taki ma 7 lat i nic się nie dzieje.
Od pewnego czasu przyklejam folię czarną taką z rolki kupioną w Castoramie, czy Leroi. Dużo lepiej, bo jednak farbą tak dokładnie się nie pomaluje, łatwiej ją usunąć i bardziej czysta praca. Tylko trzeba pamiętać, żeby kolejne pasy kleić na zakładkę 2-3 cm, bo szyba się ugina i robią się przerwy.
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
...wiem ,że pytanie dotyczy farby!! Ale nie lepiej włożyć jako tło czarne spienione PCV , które daje bardzo fajną głębię? Kiedyś tak miałem i wyglądała naprawdę super!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Powoli zaczynam planowac nowy zbiornik +5000l takze szyby beda duze wiec pcvka odpada bo nie udalo by sie jej wsadzic w jednym kawalku a sztukowac nie chce. Jakos nie przemawia do mnie wsadzanie czegos do akwarium a jak juz byl mial to chyba wolalbym zastosowac plaskie tla od juvela przyklejone szczelnie na sylikon.  
@wojtekr czyli trwalosc jest ok? Nic sie nie luszczy? Nie rysuje? Okleiny odpadaja, sam we wszystkich akwariach stosowalem  meblowe z catoramy ale teraz chcialbym sprobowac czegos innego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Lacobel może dać na całości?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wewnatrz? 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Lacobel, to nic innego jak normalne szkło pokryte z jednej strony lakierem. Dajesz lakier od zewnątrz, ewentualnie przyklejasz szybę z lacobelem, do szyby akwariowej(widziałem i wersje wewnątrz i na zewnątrz zbiorników). Dostępne są w pełnej palecie RAL
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(12-05-2014, 18:39 PM)jaciek napisał(a):  
@wojtekr czyli trwalosc jest ok? Nic sie nie luszczy? Nie rysuje? 

Jeżeli pytasz o tę farbę, to trwałość OK, tylko trzeba pomalować kilka warstw, żeby nie prześwitywało i było równomiernie na całej powierzchni. U mnie się nie łuszczy, a jeżeli chodzi o rysowanie, to nie mam takiego problemu, bo akwarium stoi tyłem przy scianie i nie ma tam dojścia.

To, co proponuje Killi jest chyba najlepsze jeżeli chodzi o jakość, Jest tylko jeden problem.... nie można już tego zmienić.
*****************************
1000l - Cyphotilapia Gibberosa Chaitiki Blue
240l - Cleithracara maronii w roślinnym
118l - BW - A. nijsseni F0
30l - Neocaridina heteropoda Red Cherry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości