• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: FBF

#31
Ciekaw jestem efektów Smile Wodę w akwariach masz czystą - jak na ziemiojady - skąd pomysł żeby zmieniać filtrację?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Witam, pamiętasz jak mówiłem Tobie i Filasowi ,że chcę użyć hamburga w środkowym akwa .. Chciałem zrobić go tak , aby nie dotykał dna  - nic z tego nie wyszło, gąbki nie chciały się trzymać. Tak więc jedna gąbka ( chociaż długa na jakieś 45 cm i o boku 10x10 cm) nie starczy na tyle ryb.. 
Zawsze chciałem użyć FBF ale nie miałem czasu aby się tym zająć.. Klejenie , uszczelnianie, itp - sporo zachodu. Ale niedawno wpadłem  na jedno zdjęcie w necie które dało mi inspirację .. Po co uszczelniać FBF jak można go włożyć do akwa ..  Kupiłem pojemnik, rurkę a piasek już miałem. I mój pierwszy FBF działa ..Smile 
Powierzchnia takiego piasku jest ogromna, tak więc teoretycznie powinien sprowadzić azotyny do 0  ( chociaż jak dzisiaj przed jego instalacją robiłem pomiar to już były poniżej 0.01 ..)
Teraz zostaną już tylko podmianki ..Smile aby pozbywać się azotanów  
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Super, takie coś byłoby idealne do filtra panelowego na boku akwarium. Przy hmf słabo bo wtedy filtracja zabierałaby za dużo miejsca.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
ja mam taki zestawik  i .... złoże do usuwania azotanów Purolite A520E.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
w którym miejscu woda wypływa z tego filtra? Czy tam na górze przez te otwory?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Woda  wplywa z akwarium do filtra kubelkowego a nastepnie do FBF (wezyk prawy) i dalej  wezykiem lewym do zbiornika. By zloze nie dostalo sie do zbiornika nalezy dokladnie wyregulowac strumiem wody przeplywajacej przez FBF .Mozna tego dokonac za pomoca zaworkow na kubelku , ale to wiaze sie z ograniczeniem wydajnosci filtra , lub tak jak u mnie mozna to precyzyjnie regulowac stosujac baypass. Wrzuce jeszcze 1 zdjecie z innej perspektywy....


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
galimedes, i jak spisuje się Twój filtr?
Jak dobrze to buduję taki sam Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(23-11-2016, 22:18 PM)jjacek napisał(a): ja mam taki zestawik  i .... złoże do usuwania azotanów Purolite A520E.

Pytanie leniucha. A gdzie można kupić taki zewnętrzny filtr? Lub gdzie i po jakich nazwach szukać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Jak dużego potrzebujesz?  9L wystarczy? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Może być tylko czy mi to filtr jbl1500 ruszy? nie mam pompy CO i planuje zamontować to jak ma jjacek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości