• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Retroculus xinguensis

#1
Bardzo podobają mi się pielęgnice Retroculus xinguensis. Czy ktos ma doświadczenia z tymi rybami?  Pogodzą się z parką G.Winemilleri w 500 litrach??
Widze że mają je w sklepie 'IKOLA' we Wrocławiu ,więc trzeba okazję wykorzystać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Świetne rybki ja osobiście postawiłbym na jeden gatunek w takim zbiorniku , odpowiednia dekoracja silny nurt i tylko podziwiać . Jeden z gatunków z którym chciałbym sie "posiłować".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wymagają trochę innego wystroju i innych parametrów wody od Geophagusów. Ale dla grupki taka 500tka wydaje się OK. Jaką powierzchnię dna ma?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Można je trzymać z ziemiojadami, choć akurat z winemilleri nie występują sympatrycznie. Ważna jest powierzchnia dna, poza tym to ryby osiągające ponad 30 cm, jak mnie pamięć nie myli, to rodzice ryb, które kiedyś trafiły do AAA exotics mieli prawie 40cm...

Pamiętaj, że poza piaskiem muszą mieć też w piasku gruby żwir, z którego mogą kiedyś zrobić gniazdo Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ważna tez jest gruba warstwa drobnego piasku np. plażowego), w którym się ryby potrafią w ułamku sekundy zakopać...;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wymiary dna to standardowe 200/50 cm . Piasek mam z odłowuOczko z OBI , warstwę około 5 cm. Zastanawiam sie miedzy Retroculus xinguensis a Satanoperca Daemon. Na oba gatunki choruje dłuższy czas no ale akwarium wszystkiego nie pomiesci Smutny a szkło raczej ciężko się rozciąga.  Na razie przygotowuje akwarium (pozbywam się nie biotopowych ryb ,roślin no i poluje na korzenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bierz Retroculus. Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przeglądam i ciekawość mnie wzięła - masz już może te Retroculusy ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja mam ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam, czy widzieliście filmik wrzucony przez PiotraK na Facebook'u .... Tarło Retroculus lapidifer.....Poezja.....  !
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości