• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: CRICETINARIUM, czyli dom dla chomika

#1
Wciągnęliśmy się z Rusty w chomiki na całego Rotfl
W wątku tym, pokażemy jak powstaje nowy dom dla chomików.

Płyta OSB 15mm i budujemy cricetinarium Boisie

Dwa poziomy dla 2 chomików syryjskich (mieszkają osobno, jak wszystkie chomiki, są samotnikami). Wymiary każdego poziomu: 100x40


.jpg   IMG_1634.JPG (Rozmiar: 36.17 KB / Pobrań: 426)

Przy okazji pocięte zostały rury tekturowe, które będą potem robiły za tunele i ścieracze zębów.


.jpg   IMG_1670.JPG (Rozmiar: 35.15 KB / Pobrań: 426)

Powoli kompletujemy inne wyposażenie. Duże kołowrotki siatkowe, >25cm średnicy, zostaną wyłożone jeszcze korkowym arkuszem. Domki drewniane już mamy. Na górnej półce widać platformę na której będzie poidło. Na dolnej półce, ramka drzwiczek.

   

Gotowe drzwiczki wyglądają tak

   

Na każdym poziomie będzie zbiornik z szyby 4mm o wymiarach 100x40x15 a nad nim drzwiczki z siatką.

Na pewno zamieszka w nim nasz Ikar oraz kolejny z łobuziaków, Diament
   

To wracam do robienia drzwiczek Papa2 Potem jeszcze skręcam wybieg dla świnek, tak, świnie też Rusty będzie miała, jakby jej jeden odyniec nie wystarczał Glupol Dom wariatów Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Rozetki czy krótkowłose? Wink
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(04-05-2014, 16:41 PM)HameR. napisał(a): Rozetki czy krótkowłose? Wink
A rozetkowe to długowłosa rasa? Tongue HameR, upominam przed kolejnymi wpisami, dla samych wpisów, "nie podoba mi się to", a od dłuższego czasu to obserwuje.
Nie rasa się dla Nas liczy, a to, że świnki będą adoptowane ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim http://www.swinkimorskie.eu/ . Jeśli już tak bardzo chcesz wiedzieć, to są to świnki krótkowłose i tyle o nich wiadomo. Jak chcesz się dowiedzieć jakie rasy są długowłose, to miłej lektury

PS od Rusty

Jeśli chcecie mieć gryzonie, to w żadnym wypadku nie kupujcie ich w sklepach zoologicznych, bo w ten sposób wspieracie tylko pseudohodowle. Najlepsze rozwiązanie to adopcja lub zarejestrowana hodowla, w której zwierzęta żyją w godziwych warunkach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cytat:A rozetkowe to długowłosa rasa?
Wg. tego artykułu długowłose mają rozetki więc chyba tak bardzo się nie pomyliłem.
Killi jeśli chce o coś zapytać to jak mam to zrobić nie zadając pytania? Chyba, że do Ciebie nie można się odzywać.
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Bardzo się pomyliłeś Wink Możesz pytać, tylko nie uznaje pytań, na które w 10 sekund można znaleźć odpowiedź samemu Smile
EOT
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Killfish nie obawiasz się o te tunele z tektury ? Sam mam chomiki i wiem co mogą zdziałać swoimi małymi ząbkami Smile
Po za tym dużo drzewa i sklejki, będzie mnóstwo skrobania !Okok

P.S.
Nie wolno pisać "nie podoba mi się", a wolno napisać "podoba mi się" ?Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Po to są, aby je zniszczył Big Grin

PS
Nie wolno pisać, zagryzę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tak, na pewno będzie/dą skrobane. 
Tylko czy sosnowa kora (a chyba taką widzę?) im posłuży?
Jako ciekawostkę: a może lepiej zasiać pasy ziemi w swoich hektarach pszenicą i lucerną dla objętego ochroną chomika alzackiego - obecnie dotowane.
http://colibris.ning.com/xn/detail/29983...e=activity
Pamiętam z lat dziecięcych odgłos, chyba chomików, z górki, zwanych przez mieszkańców (ok.Iłżanki) pieskami ziemnymi. Tam takie norki jak królicze były, tylko mniejsze i gęściej.
ps. ładny pyszczek chomika, widać zadowolenie i ciekawość w oczkach
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(08-05-2014, 13:01 PM)novi napisał(a): Tylko czy sosnowa kora (a chyba taką widzę?) im posłuży?
Zdjęcie jest od hodowczyni, do nas dociera ten chomik w środę. Znając hodowczynie, jestem pewien, ze nie szkodzi, bo na logikę, trociny też mamy powszechnie dostępne, sosnowe. Ale zapytam, by zaspokoić ciekawość. jedno pewne - chomik nie jest na tyle głupi, aby zjeść coś, co mu zaszkodzi Wink

Na szybko, bardzo niewyraźne zdjęcie całości dla Diamenta w trakcie wykończenia.
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jeden krok dalej .. i brakuje tylko meblościanki i TV jak dla "leminga" :-)
A tak przy okazji doczytałem, że chomik europejski wydaje odgłosy przypominające szczekanie - stąd pewnie taka nazwa potoczna.

ps. zwierzaki hodowlane nieraz zjedzą co im nie słuzy. Ten b.dziki, może czuje/wie jeszcze?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości