• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nanochromis transvestitus i rhodostomusy

#11
Aż mi się marzy z Nanochromis transvestitus trzymać jakieś apisto razem. Rozumiem że nie ma szans, jakiekolwiek apisto to byłby pokarm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Raczej nie. Pielęgniczki są troszkę za duże jak na pokarm dla transvestitusa Wink Tak "na siłę" w 112 litrach możesz je połączyć tylko zwyczajnie, fajnie jest trzymać się przynajmniej podstawowych reguł biotopowych Wink. Masz wtedy satysfakcję, że zrobiłeś coś ciekawego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Moim zdaniem połączenie jest bez sensu, zwłaszcza w małym akwarium jakim jest 112l.

Barwniaki i Apisto charakteryzuje zupełnie inna metoda przeganiania przeciwnika, obrony terytorium czy młodych. Do tego barwniaki są znacznie bardziej w tym stanowcze.
Teoretycznie można by połączyć z większymi Apisto, takimi jak A. agassizii czy A. cacatuoides, bo dałyby radę podjąć walkę jak równy z równym. Ale na takie połączenie akwarium masz za małe- braknie powierzchni dna by ryby mogły sobie rozdzielić sensownie terytoria.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Może zapodam, że obecnie u mnie Nanochromis transvestitus  pływają razem z dorosłymi barwniakami P.taeniatus Nyete (3 pary i z 5-7szt.samic i młodszych) i nie obserwuję żadnych utarczek-ot parki przeganiaja Nanochromis transvestitus ze swojego rejonu, jak inne ryby nie robiąc krzywdy.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tylko trochę ich optymalne parametry się różnią... Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
obecnie w dużym akwa jest pH=6.1 i 22,6`C i to odpowiada jak widzę obu gatunkom
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tak wysokie pH nie wpływa korzystnie na N. transvestitus- są znacznie bardziej podatne na choroby. Wiem co mówię, już kilka razy uparcie coś twierdziłeś z tymi rybami, a potem wychodziło na moje. Wink

Temperatura też jest za niska- one po prostu wymagają cieplejszej wody.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Nie tylko z tymi rybami, ogólnie myślałem, że rybcie potrzebują wody bogatej w składniki mineralne - ale wychodzi na to, ze tak nie jest.
Co do tych barwniaków trans. to u nie nie problem im zrobić pH=5,3, jak miałem latem gdy włączyłem torfiankę- barwniaki taeniatus bez problemu to znosiły.
ps. temp.podniosłem do 23,7
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości