• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium pod patronatem Forum Cichlidae.pl

#1
Cześć
W sobotę założyłem akwarium pod patronatem Forum Cichlidae.pl w salce integracyjnej w Paszkówce. Zbiornik powstał dzięki Użytkownikom naszego Forum. Opóźnienie było, ale wreszcie temat jest prawie załatwiony. Prawie tzn. chciałbym dołożyć kilka roślin i ryby. Nie wiem tylko jakie. Zbiornik z serpentynitem i korzeniem. Szczerze przyznaję, że miało być z Wiktorią, ale pasuje żeby było dekoracyjne bo będzie oglądane przez wiele osób i ma się podobać i oczywiście skoro jesteśmy Patronami to powinny być tam pielęgnice. Czekam na Wasze propozycje. Można dołożyć korzenie, gałęzie czy liście i dać coś ciekawego z CA na przykład + jakieś ryby w toni nie koniecznie pielęgnice. Bardzo liczę na inspirację z Waszej strony. 
Poniżej zdjęcie - Zobaczcie ten zbiornik i napiszcie co byście w nim widzieli [Obrazek: smile.gif]

Wystrój zainspirowany przez Użytkownika naszego Forum (i nie tylko Smile)

Obecnie uzgodniona wstępnie wersja to taki zestaw:
1. Cryptoheros nanoluteus 5 młodych osobników lub Cryptoheros sp.  "honduran red point" 5 młodych osobników - ostatecznie ma zostać para jednego lub drugiego gatunku
2. Thorichthys meeki 5 młodych osobników - docelowo ma zostać para
3. stadko 8-10 sztuk Zwinników np. Hyphessobrycon anisitside
4. Kilka Zbrojników niebieskich - dziecko najpierw pyta czy jest w akwarium glonojad Smile

Taka jest obecnie przyjęta wersja. Czekamy na chętnych posiadających wspomniane gatunki jeśli chodzi o w/w obsadę i mogących się nią podzielić.
Jeżeli macie jakieś inne propozycje to piszcie w temacie. Propozycje najlepiej z możliwością przekazania proponowanych gatunków.


   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Su?per. A jakieś zdjęcia albo cuś ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
bulimaster załączyłem zdjęcie - czy nie jest widoczne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Niet Smile
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
a teraz ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Widać!!!Smile
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Akwarium i obsada zapowiadają się ciekawie, ale mnie nie pasują zbrojniki. Wink Jeśli już się bardzo na nie uprzeć to obstawiałabym L181.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wbrew pozorom zbrojniki przydają się w akwarium Smile
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(10-04-2014, 21:52 PM)HameR. napisał(a): Wbrew pozorom zbrojniki przydają się w akwarium Smile

Nie zaprzeczam, ale jak dla mnie "niebieskie" kundle nijak tu pasują. L181/L183 moim zdaniem byłyby lepsze. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Nie wiem jaki wymiar ma ten baniak ale weź pod uwagę, że te L-ki rosna większe od zwykłego glonka Smile
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości