• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [720l] Nowe życie...

#21
(07-04-2014, 13:41 PM)massacra napisał(a): O widzisz fajnie wiedzieć, człowiek z Opola od którego kupiłem gujanki powiedział mi że zakupił te ryby z dwóch różnych źródeł 

Pewnie biorąc ode mnie źle zrozumiał ze od Kuby. Tak czy inaczej ryby są od różnych rodziców więc wszystko się zgadza. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Odnośnie Ancistrus Sp. Gold 3 szt - czy masz F1? 
Szukam na odmłodzenie swojej linii.
... mamy podobne akwa-litraż - też 720L - u mnie ciut dłuższe, ale węższe (55cm wewn.) - faktycznie teraz na pow.dna głównie uwagę bym zwrócił i zrobił z 10cm szersze..
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(09-04-2014, 20:07 PM)novi napisał(a): Odnośnie Ancistrus Sp. Gold 3 szt - czy masz F1? 
Szukam na odmłodzenie swojej linii.
... mamy podobne akwa-litraż - też 720L - u mnie ciut dłuższe, ale węższe (55cm wewn.) - faktycznie teraz na pow.dna głównie uwagę bym zwrócił i zrobił z 10cm szersze..

Niestety nie są to F1.
Co do dna to ja bym zrobił 250x70 bo teraz jakoś ciasno się zrobiło. Jestem w trakcie urządzania baniaczka dla kakadu i tam jest dno 100x60 i te proporcje są jak najbardziej ok i dają dużo większe możliwości Smile
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Osobiscie mam dno 150/60 i jest o niebo lepiej pod kazdym wzgledem ,wczesniej mialem 40 potem 50 i nastepnym razem bedzie 70 i  jedno jest pewne nigdy nie wroce do dna 40,50 Wink
Forest creek:
5x Geophagus abalios  
19x Hemigrammus ocellif

Mini Mekong:
2xCarinotetraodon lorteti





 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Konkretny litraż,aranż i ryby - pozazdrościć.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jak obserwuję podwodne życie w tej bańce to zastanawiam się czy jednak nie przerybiłem tego zbiornika. Teraz już wszystkie ryby czują się jak u siebie nawet skalary zaczęły harcować i walki między niektórymi osobnikami wyglądają jak walki byków. Nie wiem czy samce ustalają hierarchię czy walczą o terytorium czy o samicę a ostatnio są bardzo aktywne (jak się ogarnę to wrzucę film z bitek między nimi-jest na co patrzeć). Zaskoczyły mnie również maronki gdzie były dobrane dwie pary jedna z nich już odbyła tarło (lecz ikara zniknęła po 3 dobach), druga złożyła ikrę wczoraj a dziś samiec opuścił samicę która non stop pilnowała ikry na rzecz samicy która pływała sama i teraz z nią tancuje w innej części zbiornika. Wydaje się, że najspokojniej jest u maronek lecz widzę, że od czasu do czasu dwa największe osobniki też tańcują razem. Akcji jest tyle że ciężko za tym nadążyć.

Mam do Was pytanie odnośnie odnośnie prac porządkowych, ja robię podmianę co tydzień ok 120-140 l i nic poza tym (przez ostatnie 4 tygodnie) od początku tj 3 m-ce nie odmulałem - CZY WY ODMULACIE ? Czy to jest zbyteczne jak komuś syfek nie przeszkadza ? Czy może jednak powinno się to robić dla higieny ? Nie chcę zbytnio stresować ryby i chciałbym prace ograniczyć do minimum ale zachować przy tym względną czystość (szczególnie chodzi mi o glony które pojawiają się na szybach). Jak to u Was wygląda ?
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Dobry syfek nie jest zły Wink Ja nie odmulam a na glony mam czyścik magnetyczny i skrobaczkę.
SEMPER FI
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Jak masz spory ruch wody (np dodatkowy filtr wewn. 700-1000L/h) i nie masz zbrojników za dużo (np 4 sztuki 10cm) to bez odmulania się obejdzie. 
Odnośnie obsady to im mniej tym lepiej, zwłaszcza, że rybki całe życie swoje rosną ...
U mnie (też akwa 720L) zauważyłem, że kolorek z torfianki (właśnie wymieniłem wkład w 30L zb.na torf w autom.podmianie przez torf) ładnie wpływa wizualnie na barwniaczki a i na kondycję również.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wymyśliłem, że troszkę zmodyfikuję obsadę w tym zbiorniku. Gujanki podrosły i przeganiają Maronki, które musiały siłą rzeczy opuścić swoje rewiry i już od dłuższego czasu pływają powyżej połowy słupa wody i są zupełnie jednobarwne i szare. W związku z tym pomyślałem, że je sprzedam (6 szt) i zakupię 2 szt Geophagus altifrons.
Wówczas obsada była by taka:
Pterophyllum scalare Manacapuru WF 6 szt
Guianacara geayi 6 szt
Geophagus altifrons 2 szt
Carnegiella strigata 15 szt
Loricaria red 3 szt
Ancistrus Sp. Gold 3 szt

Co o tym myślicie ?
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Geo to tez stadnie bestie , parka to to tylko do rozrodu , dokup pstrazenic tak jeszcze z 40 sztuk i będziesz miał świetne widoki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości