• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250L][Ameryka Południowa] pseudo BW - dom żulów i terrorystów ;)

#1
Tytułem wstępu:

Wcześniej miałam holendra, jednak nie dałam rady codziennie dbać o chaszcze. Postanowiłam więc przerobić baniak na pseudo bw. Tytułowe żule, to 3 spore już skalary, które odkupiłam od kolegi Sephera. Przezwisko nadaliśmy im już z rok temu, bo zwyczajnie zachowują się jak takie żule Big Grin Zobaczą człeka przed baniakiem i już myślą, że im się papu dorzuci ;p Terroryści to pielęgniczki boliwijskie. Najpierw były 2 ale jeden szybko drugiego zagonił i biedny raczył zejść. Po kilku miesiącach zakupiłam kolejną parkę do mojego samotnika. Na początku było ostro, przez worek się biły. Potem kilka dni w baniaku były bitwy a teraz już jest w miarę spokojnie. Samce wydzieliły sobie rejony a samiczka nie może się zdecydować z którym samcem ma się gzić Wink Baniak obecnie po małym tuningu, który się odbył w czasie targów Zoobotanika 2011 z pomocą kolegów Pley i Trofek. Dzięki Smile

A teraz opis baniaka:

Baniak:
-250L (100x50x50)

Technika:
-Filtr zewnętrzny Aquael Unimax Professional 250 (pełni funkcję filtra biologicznego)
-Filtr wewnętrzny Aquael Fan 3 Plus (pełni funkcję filtra mechanicznego)
-Grzałka 300W
-Termometr
-Elektroniczny wyłącznik czasowy

Oświetlenie:
1x świetlówka SYLVANIA AQUASTAR T5 39W
1x świetlówka daylight 39W T5
1x świetlówka energooszczędna e27 18W

Podłoże:
-piasek (ponoć rzeczny) z domieszką żwirku

Dekoracje:
-Ciemne tło zewnętrzne
-Korzenie

Rośliny:
-Ceratopteris thalicroides
-Limnobium laevigatum

Obsada:
3x Skalar
2x Zbrojnik niebieski
3x Pielęgniczka boliwijska
5x Kirysek panda
1x Platydoras
30x Neon czerwony
25x Tetra kerri

Fotki:

[Obrazek: scaled.php?server=233&filename=img16281.jpg&res=medium]
http://img233.imageshack.us/img233/7635/img16281.jpg

[Obrazek: scaled.php?server=577&filename=img16251a.jpg&res=medium]
http://img577.imageshack.us/img577/9437/img16251a.jpg

[Obrazek: scaled.php?server=36&filename=img16191j.jpg&res=medium]
http://img36.imageshack.us/img36/5037/img16191j.jpg

[Obrazek: scaled.php?server=12&filename=img12802i.jpg&res=medium]

[Obrazek: scaled.php?server=35&filename=img16461.jpg&res=medium]
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo ładny baniaczek, choć przy tak dużych skalarach przydałoby się więcej miejsca do pływania.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Baniak spoko... Skalary... przepiękne. Ile mają cm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajny baniak.Te boliwijskie wypasione! Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie wiem ile cm mają moje skalary. Nie mierzyłam ich. Teraz mają mieć zaraz karmienie, to owszem przylazły pod szybę ale się tak cieszą i merdają ogonami, że nie dam rady ich zmierzyć Wink Boliwijki to chyba bardziej spasione ;p Tak samo jak żule Big Grin Mój chłop je utuczył jak chodziłam do pracy Rolleyes Ale teraz, póki jestem bezrobotna, to rybska mają dietę Tongue A żule więcej miejsca miały przy poprzedniej aranżacji, jednak one to chyba lubią gąszcz korzeni. Wcześniej ciasno im było pod korzeniami, teraz jest ich więcej to mają większą radochę Smile

Dla zainteresowanych:

Poprzedni aranż:

[Obrazek: scaled.php?server=641&filename=img13381.jpg&res=medium]

większy rozmiar:
http://img641.imageshack.us/img641/7838/img13381.jpg



I czasy holendra:

[Obrazek: d0deb7743d.jpg]
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Świetny baniaczek, wzorowy opis (to taka mała wiadomość do innych Smile )
Poza tym witamy nową koleżankę. Co zrobiłaś z tymi microsoriami? poluję właśnie na take Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Microsoria rozeszły się do ludzi Wink Kiedy likwidowałam holendra (chyba jakoś w lutym tego roku), to chaszczarnia była straszna. To zdjęcie powyżej, to czasy sprzed roku, kiedy jeszcze miałam i czas i chęci aby utrzymać taki baniak. Potem stopniowo to zarastało coraz bardziej. Wcześniej przycinki były ok. 3 razy w tygodniu, potem raz na 2 tyg. z braku czasu Sad Do tego doszła jeszcze przeprowadzka, próba odratowania, uszkodzenie butli CO2 (pewnego dnia po przebudzeniu zobaczyłam trupiarnię w akwa i dyfuzor bulgoczący jak napowietrzacz) i w końcu decyzja: przerabiam na BW. Wiadomo, przy BW też coś trzeba robić ale nie tyle co przy holendrze Wink Ale długo i tak nie wytrzymałam bez roślin. W tej chwili stoi u mnie mała 63L chaszczarnia a wczoraj zaczęłam reaktywację kostki, która będzie mcharium z wielkim korzeniem i docelowo krewetki CR ;p W ogóle to dziękuję za miłe opinie Big Grin Idę focić glusie, może dziś mi się w końcu uda Wink

Tutaj fotorelacja "how it's made" ;p https://picasaweb.google.com/meitien84/2...directlink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bardzo przyjemny dla oka baniak. Jakoś tylko, pewnie to kwestia fotek, wydaje się jakby skalary miały się lada moment ponadziewać na te ostre, wystające badyle. Nie za mały baniak dla nich?
Pozdrawiam, Patryk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jeśli to Ty jesteś tą Mei z SA to muszę powiedzieć, ze słabo. Wink
Mogłaś się troszkę postarać. Tongue
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No tak, nicka się nie zmieniło to cię wszędzie znajdą Big Grin Może i słabo ale co mi tam Wink Chociaż nie byłabym sobą, jakbym nie chciała czegoś zmienić Tongue Czekam na kolejne korzenie bo mi się niespecjalnie podoba lewa strona baniaka. Jak coś ciekawego dostanę, to wymienię.

Skalary wbrew pozorom mają dużo miejsca u mnie w baniaku. Faktycznie, na zdjęciach wygląda to jakby mogły się nadziewać na badyle ale wierz mi, że tak nie jest. Pisałam już o tym wcześniej, one chyba lubią tyle korzeni i ciągle pod nimi pływają zamiast siedzieć na pustym środku akwa. Zresztą baniak ma chyba świetne wymiary dla tych ryb Wink

No i kilka fot będzie. Wreszcie udało mi się cyknąć jednego z moich zbrojników Big Grin To jest kobitka, facet niestety nadal nie jest chętny na sweet focie Tongue Na deser terroryści Smile

[Obrazek: scaled.php?server=577&filename=img16921.jpg&res=medium]
http://img577.imageshack.us/img577/5372/img16921.jpg

[Obrazek: scaled.php?server=826&filename=img16711.jpg&res=medium]
http://img826.imageshack.us/img826/1148/img16711.jpg



Pani terrorystka:

[Obrazek: scaled.php?server=9&filename=img16601c.jpg&res=medium]

Pan terrorysta:

[Obrazek: scaled.php?server=6&filename=img16941t.jpg&res=medium]
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości