• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250L][Ameryka Południowa] pseudo BW - dom żulów i terrorystów ;)

#81
Wygląda mi to na robote pana bobra, sprawdź czy gdzieś się nie schował Big Grin pewnie w nocy wychodzi Tongue pierwszy raz widzę żeby zwykłe glonki robiły takie czystki z drewnem hmmmm.... Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Zośka, zobacz sobie na pierwsze zdjęcie w tym temacie, prawie całą prawą połowę akwa zajmował wielki rozłożysty korzeń. Dziś z tego korzenia została tylko "główka" czyli beleczka o długości może 15-20cm. Wszystkie rozgałęzienia zjedzone... Masakra jakaś. A tamta fota była robiona rok temu. Może faktycznie mam jakiegoś bobra-widmo? Tongue Ja w ogóle mam dziwne te swoje baniaki, w tym mi ryby zamieniają się w piranie i wszystkie są bardzo śmiałe i wręcz "wytresowane", z kolei w mniejszym baniaku (najpierw 63L a teraz 96L) to ryby są bojaźliwe...
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Jak lubią niech jedzą, ale trochę mnie wystraszyłaś, bo chciałem dwa sobie wpuścić do moich korzenisk. A jak będą tak jak u Ciebie wcinały, to mi sie nie podoba. A i pamiętaj nie wkładaj tam rąk, ja bym sie bał Tongue
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Twój zbiornik w jakiś sposób zainspirował mnie. Do tej pory nie liczyło się dla mnie nic poza tym żeby mieć pielęgnicowate akwa ogólne z dużą tendencją na zieleniak. Po przeczytaniu tego wątku zmieniłem zdanie i postanowiłem że będę zbaczał z zielonego kursu w stronę mrocznej głębi Big Grin
Poza tym nie wiem jak to się stało. Nie rozumiem tego w ogóle, ale kupiłem dziś stadko neonków :/ Ryb których powiedziałem że sobie nie kupię :p
W sumie to sobie nie... Żonie kupiłem Wink
Dzięki za inspirację Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Ojaa Shy Cieszę się, że zainspirowałam Tongue A neony serio wbrew pozorom, to fantastyczne ryby, szczególnie jak się je trzyma w BW, czyli w ich prawdziwym środowisku. Kiedyś tam za czasów holendra w tym baniaku pływało wielkie stado 120 szt. malutkich inesek ale za chiny nie dawały takiego efektu jak teraz te ok. 20-30szt. czerwonych w BW. No i też w tamtym "solarium" nie czuły się one dobrze, co było widać po kolorach i po zachowaniu.

A ja do zielonych baniaków nadal mam słabość ale znalazłam na to radę w postaci mojego drugiego akwa z Afryką Zachodnią. Mam też zieloną kosteczkę z krewetkami Big Grin

Pokaż nam swoje akwarium, jestem bardzo ciekawa co tam się zmienia i jak to idzie ^^
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
(18-12-2012, 01:45 AM)mei napisał(a): Pokaż nam swoje akwarium, jestem bardzo ciekawa co tam się zmienia i jak to idzie ^^

Nie pokażę bo wstyd Tongue Od startu zbiornika (7.V.2012) prowadzę wojnę totalną z zielenicami. Kilka błędów na początku i dziwne zapędy na zieleniak grr. Trochę żałuję bo jakbym trafił tutaj wcześniej to kasę kt. wpakowałem w oświetlenie (2 razy. Wpierw na początek, potem pod zieleniak), butla co2 + reduktor, rośliny, seria nawozów PG i rzeczy o których nie pamiętam w tej chwili, zamieniłbym na regalik z 3 akwariami dla pielęgniczek i filtr ro Big Grin (nie wspominając o tym że moja 160ka teraz ciągnie coś k. 140 W. Ten sam baniaczek i trzy 80ki wzięły by mi ok 110 Tongue)
Dziś nawet pokazałem żonie parę zdjęć BW i mam potwierdzone "odgórnie" że 450ka będzie właśnie BW. I regalik też będzie stworzony Smile
Ogólnie to z moją zieleniną jesteśmy w separacji Smile Albo zaakceptuje metodę nawożenia EI albo bEI bEI Wink
Akwa swoje pokażę więc w odpowiednim czasie. Jak trochę mniej przestanę się obawiać blamażu.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Temat można zamknąć, baniak nie istnieje Tongue Tzn. istnieje ale już całkiem inny aranż i biotop. Jak będzie co pokazać, to założę nowy temat Smile
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości