• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250L][Ameryka Południowa] pseudo BW - dom żulów i terrorystów ;)

#41
Dodałaś tych liści, czy nadal się lenisz ? Tongue
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Etam liście. Znów mam jajca terrorystów i staram się, żeby tym razem coś z tego wyszło Tongue Dałam je wraz z mamuśką do dużego kotnika z liściem ketapangu w środku. Na kotnik leci sporo powietrza z filtra wewnętrznego. Zobaczymy co z tego wyjdzie Wink Wczoraj też mój facet wrzucił do baniaka wielką spasioną żywą muchę. Zrobił się sajgon, muchę złapała jedna z kerri i z nią pływała potem po całym baniaku i nie wiedziała co z nią zrobić Big Grin W końcu chyba ją jakoś zjadła albo jakaś inna ryba ją przechwyciła bo zwłok nigdzie nie było Wink

ps. Ja się wcale nie lenię Tongue Chodzę na ten zryty kurs angielskiego a wczoraj po kursie świętowałam urodziny mojego chłopa i ogarniałam te jajca Big Grin W ogóle to K. nakręcił 2 filmiki jak one się gziły. Oczywiście wybrały sobie moment jak byłam na kursie ;/
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Jako iż w moim baniaku nic się nie dzieje, poza dorzucaniem chwilowo niepotrzebnych korzeni i innych badyli, to pokażę filmik Tongue Na nim lekko mętna woda po porządkach i pływające rybska Big Grin Z góry przepraszam za jakość filmu ale o ile zdjęcia czasem mi wychodzą, to filmy już niekoniecznie ;/



ps. Pley, tylko nie śmiej się znów z tej poziomicy Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Weź wrzuć liści kurde!

Poziomica klasa! Bardzo się ciesze, że nadal masz równą podłogę Tongue
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Baniak extra!

Zazdroszcze takich skalarów...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
A się przypomnę Tongue Mimo przeprowadzki aranż pozostał prawie bez zmian. Jakoś tak stwierdziłam, że ułożę wszystko tak samo bo w sumie źle nie było Wink Od tygodnia mam niestety niesprawne oświetlenie w pokrywie i czekam sobie na nowe części do naprawy tego badziewia ;p Póki co oświetlam sobie baniaczek belką z jedną świetlówką 18W. Jest więc dosyć ciemno, ponuro i mrocznie Wink Fota niezbyt bo światła za mało, no i baniak miał dziś podmiankę wody. Była też dolewka wywaru z szyszek olchy, których wczoraj na spacerze w parku nazbierałam sobie cały worek Big Grin

[Obrazek: img26342.jpg]
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Super baniaczek . Smile


240 l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Aż dziwne że nie trafiłem tutaj wcześniej Shy Powiem szczerze, zbiornik jeden z ładniejszych BW jakie widziałem! Naturalny, dekoracje świetnie dobrane. Skalary ładnie wybarwione. Jednym słowem baniak jest pełen życia, a nie tak jak niektóre czarne wody Tongue I niech mi ktoś powie że neonki są pospolite i niemodne!!

P.S. Zdjęcie super, nie wiem jak w rzeczywistości, ale mi bardziej pasuje ta wersja z mniejszym oświetleniem Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Nie często BW może uchodzić za zbiornik dekoracyjny, ale powyższy jak najbardziej Smile Piękna aranżacja i piękne ryby. Boliwijki rządzą Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Dzięki za miłe opinie Wink Ja tam uważam, że każdy baniak może być dekoracyjny, kwestia tylko jakiegoś fajnego pomysłu, który jest też łatwy do późniejszego utrzymania. Ja jestem zadowolona ze swojego akwa, bo udało mi się zrobić coś, na co fajnie popatrzeć mimo tego, że ogólnie to jest tam niezły syf i bajzel Big Grin Nigdy nie umiałam robić baniaków takich sterylnych, uporządkowanych. Stworzenie tego pseudo BW dało mi możliwość zrobienia aranżu chyba bliskiemu naturze, gdzie nie jest właśnie wszystko takie cacy poukładane Wink No i oczywiście ważna jest obsada, bo to na ryby się głównie spogląda. Neonki moim zdaniem bardzo fajnie rozświetlają baniak. Często słyszałam, że neonki to przecież takie popularne ryby, że mogłabym mieć coś ciekawszego. Tylko w sumie co mi z ciekawszych ryb, jak drugich takich błyskotek to nie ma Tongue Podobne są chyba tylko Rasbora axelrodi blue ale to już nie ten kontynent i jednak to zbyt małe rybki dla moich skalarów Tongue Ciekawą i chyba mało popularną rybką w tym akwarium jest Inpaichthys kerri, więc to powinno marudom wystarczyć Big Grin W ogóle to kerri są jeszcze bardziej żarłoczne i jeszcze bardziej żulą jedzenie przy szybie niż skalary O.o

[Obrazek: img26401.jpg]

[Obrazek: img26651v.jpg]

[Obrazek: img26631.jpg]

[Obrazek: img26561.jpg]

[Obrazek: img26501.jpg]
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości